Týdny globálního vzdělávání

18. září 2023
Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech
Autor/ka článku: Jana Cenková
Týdny globálního vzdělávání

Mezinárodní Týden globálního vzdělávání už od roku 1999 pořádá North-South Centre pod záštitou Rady Evropy. Jeho cílem je posílit povědomí o samotném globálním vzdělávání a spojit všechny, kteří se snaží ve vzdělání prosazovat témat věnující se rovnosti, spravedlnosti a udržitelnosti. 13. – 19. listopadu 2023  proběhne již 24. ročník mezinárodního Týdne globálního vzdělávání. Česká republika se v letošním roce zapojuje po desáté.

Na formálních i neformálních událostech se potkávají učitelé, lektoři, neziskové a vzdělávací instituce a společně diskutují o možnostech efektivního a účinného vzdělávání. Každý ročník Týdne globálního vzdělávání se věnuje konkrétnímu tématu, jehož význam se však dotýká nás všech. Školy a vzdělávací instituce napříč Evropou se budou věnovat tématu propojenosti světa, na které je letošní ročník zaměřen. V mnoha evropských městech proběhnou diskuze, přednášky a další setkání na toto téma.

V České republice se v termínu Týdne globálního vzdělávání (13. – 19. 11. 2023) slaví Den boje za svobodu a demokracii, proto jsme se rozhodli akce v rámci Týdne globálního vzdělávání oproti předchozím letům předsunout před tento svátek i před podzimní prázdniny a zároveň rozšířit týden na týdny. Zapojte se do Týdnů globálního vzdělávání i Vy! 

Program

Na jednotlivé akce se registrujte zvlášť.  Přihlašování najdete po rozkliknutí PLUS vedle názvu akce.

 

Zdroj: www.globalnirozvojovevzdelavani.cz