Tvůrčí práce žáků ZUŠky ozdobí ulice města

23. únor 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Marika Blažková
Tvůrčí práce žáků ZUŠky ozdobí ulice města

Za výtvarným uměním nemusíte do aukčních síní ani do galerie. Čeká na vás přímo v ulicích města Uherské Hradiště. Ty si pro svoji nejnovější výstavu zvolili žáci Základní umělecké školy Uherské Hradiště.

Doba pandemie uzavřela provozy muzeí, galerií i výstavních síní. Pedagogové a učitelé uherskohradišťské Zušky však nevěší při distanční tvorbě hlavu. Spojili proto své tvůrčí síly a připravili výstavu, která bude zdobit kino Hvězda, kavárny Jiné Cafe, Kafe uprostřed a Pekařství Svoboda Březík. Právě v jejich výlohách potěší obyvatele Hradiště a kolemjdoucí několik desítek velkoplošných plakátů s výtvarnými díly dětí. Umění se tak vrací přímo do ulic města, kde spousta žáků nachází pro svoji tvorbu i inspiraci.

„Na Základní umělecké škole v Uh. Hradišti netvoříme do šuplíků, ale povzbuzujeme děti k tomu, aby tvořily aktivní, živé umění. A tak když nemůžete za uměním, přijde umění za vámi… Proto připravujeme výstavu toho nejlepšího, co vzniklo při distanční výuce – a místo galerijních expozic využijeme výlohy našeho veřejného prostoru,“ upřesňuje ředitel ZUŠ Jiří Pospíchal.

Výstavu dětských uměleckých děl si budete moci prohlédnout od konce tohoto týdne.

Vystavovat budou žáci ze třídy Martina Šimčíka, Jany Bouzkové, Radmily Doskočilové, Zuzany Dubové, Hany Klinkovské, Jitky Magdálkové, Marka Malůška, Gabriely Milevské, Petry Seidlové a Jany Tvrdoňové.

Podrobnosti a fotografie z instalace najdete na www.zusuh.cz.