Truhlářské dílny školy opravili žáci v rámci praktické výuky

14. září 2020
Aktuality
Autor/ka článku: Adéla Kousalová
Truhlářské dílny školy opravili žáci v rámci praktické výuky

Objekt truhlářských dílen ve Střední průmyslové škole stavební ve Valašském Meziříčí prošel modernizací. Veškeré úpravy provedla škola svépomocí. Symbolického otevření opravených dílen se v úterý 8. září účastnili zástupci školy a krajský radní Petr Gazdík.

„V každé škole by se dalo investovat více peněz, i když Zlínský kraj letos do krajských škol vložil přes půl miliardy korun. Hodně záleží i na osobní snaze učitelů, kteří v tomto případě z mála udělali velmi mnoho. Takový přístup se neděje všude,“ řekl radní Petr Gazdík, zodpovědný za oblast školství.

Střední průmyslová škola stavební ve Valašském Meziříčí svěřila stavební práce učitelům odborného výcviku a žákům školy, pro které to byla součást přípravy na budoucí povolání. „Stavební práce začaly loni na podzim opravou střechy. Letos na jaře na ni navázalo zateplení fasády. Pomáhali žáci všech řemeslných oborů, které vyučujeme. Při opravě střechy se uplatnili klempíři, na zateplení se podíleli tesaři, truhláři, zedníci a montéři suchých staveb, povrchové úpravy zajistili malíři a kompletní rekonstrukci učňovských šaten a toalet provedli instalatéři,“ informovala Jindra Mikuláštíková, ředitelka školy.

Škola tím výrazně ušetřila a zároveň žákům nabídla praktickou výuku v podmínkách skutečné stavby a v rozsahu stanoveném vzdělávacím plánem. Náklady se snížily z plánovaných 3,5 milionu korun na pouhých 800 tisíc korun, za které škola nakoupila potřebný materiál.

Zdroj: Zlínský kraj