Třetí nejlepší Truhlář ČR pro rok 2022 studuje v Bystřici pod Hostýnem

27. duben 2022
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Olga Pastyříková
Třetí nejlepší Truhlář ČR pro rok 2022 studuje v Bystřici pod Hostýnem

Ve čtvrtek 21. dubna 2022 proběhlo v rámci veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX Brno finále Mistrovství České republiky oboru TRUHLÁŘ 2022 s mezinárodní účastí. Žák druhého ročníku Martin Dědek ze Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem se umístil na třetím místě v odborné soutěži.

Soutěž pořádal Klastr českých nábytkářů a organizačně zajišťovala ISŠ Slavkov u Brna. Ve finále se sešli nejlepší žáci středních odborných škol z celé republiky, aby ukázali sami sobě i návštěvníkům veletrhu své umění a svou zručnost v oboru, který si vybrali. Všichni zúčastnění žáci prošli školními a krajskými koly soutěže jako nejlepší a už samotný fakt, že se dostali až do finále, je pro každého z nich vítězstvím. Naši školu reprezentoval žák druhého ročníku Martin Dědek, který se umístil na krásném třetím místě. Bezpochyby to byla pro něho i pro všechny přítomné velká zkušenost a zážitek.

Úkolem soutěžících bylo zhotovit na základě výkresové dokumentace, pouze s použitím ručního nářadí krmítko pro ptáky. Výkony soutěžících hodnotila odborná porota v čele s předsedou jmenovaným Klastrem českých nábytkářů. Hodnotícím kritériem bylo zejména dodržení rozměrů podle výkresové dokumentace, provedení čistoty spojů, funkčnost výrobku, celkový vzhled a dodržování bezpečnosti práce.

Martinovi ještě jednou blahopřejeme za krásné umístění a děkujeme za reprezentaci školy.

Soubory ke stažení