Terénní asistenční služba Zlín podporuje rozvoj dětí při školní přípravě

9. srpen 2021
Rodiče a veřejnost
Autor/ka článku: Michaela Nutilová
Terénní asistenční služba Zlín podporuje rozvoj dětí při školní přípravě

Terénní asistenční služba Zlín poskytuje pomoc a podporu rodinám s dětmi v tíživé životní situaci. „Od ledna letošního roku se nám podařilo prostřednictvím nadačního fondu Tesco v programu  “Vy rozhodujete, my pomáháme” zajistit doučování pro 16 dětí ve Zlíně a okolí,“ sděluje vedoucí služby Mgr. Jarmila Studeníková.

Díky této pomoci mohly děti úspěšně zvládnout obtížný školní rok 2020/21. Děti byly podpořeny v předcházení školního neúspěchu individuální podporou doučování šitou na míru jejich potřebám a schopnostem. V rodinách probíhalo doučování dětí prvního i druhého stupně základní školy a jednoho studenta střední školy. Děti byly doučovány především v matematice, českém a anglickém jazyce, z fyziky a dalších předmětů. Doučování bylo zajištěno prostřednictvím zkušených lektorů, obvykle 1x týdně a probíhalo dle epidemiologické situace buď online, nebo v domácnostech. Většina dětí díky doučování úspěšně ukončila ročník.

„Pro děti bylo doučování velkou podporou. Na základě pozitivních ohlasů se nám podařilo projekt obhájit podruhé, proto bude možné i v novém školním roce v doučování sociálně znevýhodněných dětí pokračovat,“ dodává vedoucí služby. Přidanou hodnotou pravidelných setkávání je pro děti také navázání přínosných sociálních kontaktů. Podpora dětí při školní přípravě je jednou z činností, které sociální pracovnice Terénní asistenční služby ve Zlíně a okolí nabízí sociálně potřebným rodinám při řešení jejich celkové životní situace.

V případě zájmu se můžete na sociální službu obrátit i Vy. Služba je dobrovolná a bezplatná. Pracovníci jsou vázáni mlčenlivostí. Terénní asistenční služba Zlín je registrovanou sociální službou Azylového domu pro ženy a matky s dětmi o.p.s. ve Vsetíně.

 

Kontakt: 734 522 288
Facebook: Terénní asistenční služba Zlín – pomoc a podpora rodinám s dětmi
Web: www.azylovydum.cz

Foto: Martin Davidov