Taková jsem já, škola počenská

19. únor 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Jitka Řeháková a kolektiv
Taková jsem já, škola počenská

Jaká je Základní škola a mateřská škola Počenice – Tetětice, jak to v ní chodí a co v ní děti zažívají? Přečtěte si v článku níže, podívejte se na fotografie a na webové či Facebook stránky školy.

Jsem státní škola, která má charakter soukromé školy. Náklady pro děti a zákonné zástupce jsou minimální – efektivnost využití maximální. Skrývám, ochraňuji a podporuji milé rodinné prostředí s moderním vybavením, spokojenými žáky a  „srdcaři“ (zaměstnanci). Nebojím se otevřít dveře vám všem.

Vzdělávám a vychovávám děti nejen od 1. – 5. ročníku. Otevírám dveře také předškolákům v přípravné třídě. „Přípravka“ mým předškolákům usnadní nástup do první třídy. V ní si hrajeme s fantazií, rozhýbeme jazyk, malujeme, zpíváme, vymýšlíme spoustu her a také poznáváme starší spolužáky.

V 1. – 5. ročníku jsem na každého žáka milá, upřímná, náročná, trpělivá, důsledná i chápavá, abych se v pátém ročníku rozloučila s klukem nebo holkou, kteří mají vlastní názor, orientují se v učivu i životě a nebojí se poznávat nepoznané.

Mám pro strach uděláno, nebojím se podnikat dobrodružné výlety, školy v přírodě, plavecké výcviky, a jiné kratochvíle dětmi oblíbené.  Taková jsem já – „škola počenská“.

Kde mě najdete? To je snadné. Stojím na kopci a rozhlížím se do kraje v obci Počenice s číslem popisným 34. Mám ještě mladší sestru „Mateřinku“ v Tetěticích.

Jste na mě zvědaví? Nebuďte a raději přijďte, na vlastní oči uvidíte nebo ochutnejte na školním webu či Facebooku školy.