Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Uplatnění absolventů škol na trhu práce
​Kolektiv autorů z Národního ústavu pro vzdělávání zpracoval v roce 2016 publikaci, která obsahuje informace o vzdělanostní a oborové struktuře žáků SŠ a VOŠ, postavení mladých lidí na trhu práce v ČR a v EU a o nezaměstnanosti absolventů škol. 

Publikace vychází každoročně v rámci zajišťování udržitelnosti projektu VIP Kariéra II – KP a přináší výsledky výzkumů z oblasti trhu práce a vzdělávání, které byly v Národním ústavu pro vzdělávání zpracovány v roce 2016.

Publikace obsahuje informace o vzdělanostní a oborové struktuře žáků SŠ a VOŠ, postavení mladých lidí na trhu práce v ČR a v EU a o nezaměstnanosti absolventů škol. Významnou oblast tvoří vyhodnocení názorů čerstvých absolventů středních škol na jejich profesní rozhodování a pracovní plány i výsledky již třetí etapy dotazníkového průzkumu bývalých absolventů škol, tentokrát po šesti letech od ukončení studia. V publikaci je také prezentována predikce kvalifikačních potřeb a jejich důsledků pro odborné vzdělávání. Poslední kapitola stručnou formou představuje další materiály, které jsou k dispozici na webu Infoabsolvent.cz a ve vztahu k jednotlivým krajům ČR na webu Nuv.cz. Publikace tedy poskytuje důležité informace pro poradenství k volbě studia a povolání.

 Uplatnění absolventů škol na trhu práce_2016.pdf


Zdroj: Národní ústav pro vzdělávání, www.nuv.cz

Autor: Národní ústav pro vzdělávání
Vložil/a: Jana Galová