Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Aktuální informace pro žáky základních a studenty středních škol.
 
V sekci Rodiče a veřejnost naleznete informace o středních školách, vyšších odborných školách a konzervatořích i o vysokoškolském vzdělávání. Nabídky stipendií a zahraničních výměnných pobytů soustřeďujeme v rubrice Mezinárodní programy pro žáky a studenty.
 
 • Jak vyplnit přihlášku na VŠ, VOŠ

  13. 2. 2019, Jana Cenková

  ​28. 2. 2019 uzavírá příjem přihlášek 36 fakult veřejných a státních vysokých škol. Nezapomeňte podat svou přihlášku včas.
  »Celý článek«

 • Seznam vysokých škol v ČR

  21. 2. 2018, Jana Galová

  Adresy a kontakty na vysoké školy v České republice.
  »Celý článek«

 • Dotazníkové šetření pro projekt Studuj.to

  22. 11. 2017, Jana Galová

  Chcete vědět, jak se dostat na tu správnou vysokou školu? Studuj.to je internetový portál, poskytující zdarma kompletní informace a termíny o vysokých školách v ČR. Uchazečům o vysokoškolské studium nabízí stručný a jasný přehled toho, co potřebují v jejich současné pozici o vysoké škole vědět. Autoři projektu prosí studenty středních škol o vyplnění krátkého dotazníku ke zlepšení nabídky webu.
  »Celý článek«

 • Uplatnění absolventů škol na trhu práce

  30. 7. 2017, Jana Galová

  Národní ústav pro vzdělávání zpracoval v roce 2016 publikaci, která obsahuje informace o vzdělanostní a oborové struktuře žáků SŠ a VOŠ, postavení mladých lidí na trhu práce v ČR a v EU a o nezaměstnanosti absolventů škol.
  »Celý článek«

 • Podle čeho si studenti vybírají školu

  27. 7. 2016, Jana Galová

  Výběr vysoké školy bezesporu patří mezi ta nejdůležitější rozhodnutí v životě mladého člověka. Podle čeho si čeští studenti svou budoucí alma mater vybírají? A pokud už si vybrali, nelitují svého rozhodnutí? Mimo jiné i toto zjišťoval rozsáhlý průzkum kariérních preferencí Universum, kterého se účastnilo 14 462 českých vysokoškolských studentů.
  »Celý článek«