Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Katalog technických oborů

​V této sekci naleznete elektronickou podobu katalogu technických oborů poskytovaných středními školami ve Zlínském kraji.
 

 Aktuálně přidané položky katalogu

 • Autoelektrikář

  26-57-H/01, Ondřej Šolar

  Výuka je zaměřena na teoretickou i praktickou přípravu pro údržbu, seřizování a opravy elektrického a elektronického příslušenství silničních motorových vozidel. Součástí je možnost získání řidičského oprávnění skupiny B.
  »Celý článek«

 • Elektrikář

  26-51-H/01, Ondřej Šolar

  Hlavním obsahem tříleté výuky je teoretické i praktické zvládnutí široké oblasti elektrotechniky a její uplatnění v praxi. Nedílnou součástí oboru je získání základní znalosti práce na počítači.
  »Celý článek«

 • Instalatér

  36-52-H/01, Ondřej Šolar

  Výuka je zaměřena na montážní práce v oblasti zdravotechniky, ústředního vytápění, plynárenství a v poslední době se zaměřením na ekologii, jako zavádění solárních panelů, tepelných čerpadel, zařízení na zpracování biomasy apod.
  »Celý článek«

 • Karosář

  23-55-H/02, Ondřej Šolar

  Obor poskytuje střední odborné vzdělání ukončené po 3 letech závěrečnou zkouškou. Po jejím úspěšném vykonání obdrží absolvent výuční list. Absolventi se uplatňují v průmyslové a živnostenské sféře při výkonu povolání karosář.
  »Celý článek«

 • Malíř a lakýrník

  39-41-H/01, Ondřej Šolar

  V učebním oboru Malíř a lakýrník se žáci seznamují s materiálovou základnou, nářadím a technologiemi výroby získávají potřebné teoretické vědomosti i praktickou dovednost pro malířské a natěračské práce.
  »Celý článek«

 • Mechanik opravář motorových vozidel

  23-68-H/01, Ondřej Šolar

  Výuka je zaměřena na činnosti související s opravováním silničních motorových vozidel a jejich funkčních celků, dále na provádění demontáží, kontrol a oprav jednotlivých částí a jejich opětovné montáže.
  »Celý článek«

 • Nástrojař

  23-52-H/01, Ondřej Šolar

  V průběhu studia tohoto učebního oboru se žáci připravují pro výkon řemesla spojeného s navrhováním a výrobou nástrojů, pomůcek, přípravků a speciálních měřidel.
  »Celý článek«

 • Obráběč kovů

  23-56-H/01, Ondřej Šolar

  Žáci se naučí zvládnout strojní třískové obrábění kovových i nekovových součástí na základě znalosti vlastností obráběných materiálů, řezných podmínek, geometrie obráběcích nástrojů, technických a provozních parametrů obráběcích strojů.
  »Celý článek«

 • Opravář zemědělských strojů

  5. 9. 2013, Ondřej Šolar

  Učební obor Opravář zemědělských strojů připravuje kvalifikované pracovníky, kteří umí provádět technickou údržbu, seřizování a opravy zemědělských strojů a zařízení či technologických linek a jsou schopni i následné funkční kontroly.
  »Celý článek«

 • Strojní mechanik

  23-51-H/01, Ondřej Šolar

  Ve tříletém učebním oboru získají žáci všechny potřebné vědomosti a dovednosti pro výkon tradičního a v praxi velmi žádaného zámečnického řemesla.
  »Celý článek«

 • Tesař

  36-64-H/01, Ondřej Šolar

  Absolvent získá základní teoretické a praktické znalosti o používaných materiálech, pracovních postupech a základních tesařských prací.
  »Celý článek«

 • Truhlář

  33-56-H/01, Ondřej Šolar

  Obor Truhlář je zaměřen na výrobu nábytku včetně stavebně-truhlářské výroby oken, dveří a schodišť. Zaměření oboru vychází z požadavků a potřeb firem a při výuce je zohledněn také charakter jejich zakázek.
  »Celý článek«

 • Zedník

  36-67-H/01, Ondřej Šolar

  Vlastní příprava v učebním oboru vytváří předpoklady k tomu, aby byl absolvent po příslušné praxi schopen uplatňovat získanou odbornou kvalifikaci při samostatné činnosti ve stavebnictví. Pro uchazeče je rozhodující dobrý zdravotní stav.
  »Celý článek«