Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Rady, jak se nejlépe připravit k přijímacím zkouškám na střední i vysoké školy. Co si nezapomenout, i to, co s klidem můžete nechat doma.
 

Absolventům středních škol a především letošním maturantům doporučujeme prohlédnout si také rubriku Pro absolventy, ve které najdou informace o možnostech pracovního uplatnění, práci v zahraničí, absolventských stážích. Informace pro uchazeče na různé typy škol nejen ve Zlínském kraji najdete v rubrice Volba školy, přijímací řízení v části Rodiče a veřejnost.

 

 • Jak vybrat vysokou školu napoprvé

  3. 1. 2019, Jana Cenková

  Podle statistik jednotlivých škol v průběhu studia odpadne až polovina studentů. Podle dotazníků spokojenosti by mnoho dalších studentů a absolventů zvolilo jiný obor. Důsledky: Ztráta času, zbytečné placení za překročení doby studia, frustrace nebo práce v jiném oboru, než byl ten studovaný. Řešení? Studijní plány, reference a prostupnost studia řešte už teď.
  »Celý článek«

 • CERMAT zveřejnil zprávy k přijímačkám i k maturitě

  2. 11. 2018, Jana Cenková

  ​Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) zveřejnil na svých webových stránkách souhrnnou zprávu k Jednotným přijímacím zkouškám 2018 včetně analytické přílohy, dále Maturitní zpravodaj se základními informacemi k Maturitě 2018/19 a také hodnotící zprávu Matematika+. V této souvislosti byl zveřejněn i aktuální seznam vysokých škol, které zohledňují výsledky Matematiky+ v rámci přijímacího řízení nebo stipendijního programu.
  »Celý článek«

 • Časopis KamPoMaturitě.cz

  5. 9. 2018, Jana Cenková

  KamPoMaturitě.CZ je největší tištěný časopis zaměřený výlučně na maturanty. Vychází na začátku září, ledna a dubna, každé číslo v nákladu 23 000 kusů. Časopis dostávají od výchovných poradců maturanti všech středních škol a další zájemci přicházejí číst jednotlivá čísla online.
  »Celý článek«

 • Co když neudělám maturitu

  1. 8. 2018, Jana Cenková

  Neudělali jste některý z předmětů státní maturity? Nezvládli jste profilovou část zkoušky? Případně vás skolila chřipka a místo na potítku jste skončili v posteli? Co teď musíte udělat, jaké termíny si ohlídat, a do kdy jste považováni za studenta, čtěte více v článku.
  »Celý článek«

 • Kam po maturitě

  9. 7. 2018, Jana Cenková

  Které vysoké školy přijímají přihlášky i teď v 1. nebo ve 2. kole? Kdy vysoké školy pořádají dny otevřených dveří? Na které fakulty se dostanete bez přijímaček? Do kdy jste studenty po maturitní zkoušce?
  »Celý článek«

 • Téměř 28 000 učňů skládá v červnu závěrečné zkoušky

  5. 6. 2018, Jana Cenková

  Závěrečné zkoušky se letos uskuteční na 505 středních školách, které vyučují učební obory. Aby žáci získali výuční list, musí složit písemnou, ústní a praktickou zkoušku.
  »Celý článek«

 • Státní maturita 2018 a jak na ni

  2. 5. 2018, Radka Dohnalová

  Jak bude vypadat státní maturita v roce 2018? Seznamte se s obsahem státní i profilové maturity, stáhněte si vzorové i ostré testy CERMAT, zjistěte informace o termínech, obsahu a kritériích hodnocení společné části státní maturity pro letošní rok. Jak postupovat v případě, že maturitu neuděláte, jak a kde požádat o přezkoumání průběhu a výsledku zkoušky, jak je to s opravnými zkouškami.
  »Celý článek«

 • Žádost o přezkoumání průběhu a výsledku maturitní zkoušky Krajským úřadem Zlínského kraje (podzimní zkušební období 2018)

  3. 9. 2018, Jana Olbertová

  Žádost o přezkoumání průběhu a výsledku maturitní zkoušky v jarním zkušebním období 2018.
  »Celý článek«

 • Jakou šanci budete mít u přijímaček na VŠ?

  4. 4. 2018, Jana Cenková

  V roce 2017 se na vysokou školu dostalo 82,4 % zájemců. U nejžádanějších oborů se šance na přijetí příliš nemění, stále se na ně dostane méně než třetina uchazečů. Jen necelá polovina uchazečů si věří natolik, aby podala jen jednu přihlášku, zbytek si úspěch pojišťuje dvěma, třemi nebo i více přihláškami.
  »Celý článek«

 • Přijímačky 2019? Připravte se od podzimu

  4. 4. 2018, Jana Cenková

  ​Chystáte se k přijímacím zkouškám v roce 2019? Připravte se od podzimu do jara pod dohledem zkušených lektorů. V přípravném kurzu - nultém ročníku - stačíte probrat všechna důležitá témata, lektoři vám doporučí učebnice, vyzkoušíte přijímací testy a získáte přehled o přijímacím řízení, doporučení k přípravě a tipy k přijímačkám.
  »Celý článek«

 • Státní maturita 2018

  4. 4. 2018, Jana Cenková

  Jak bude vypadat státní maturita v roce 2018? Seznamte se s obsahem státní i profilové maturity, stáhněte si vzorové i ostré testy CERMAT, zjistěte informace o termínech, obsahu a kritériích hodnocení společné části státní maturity pro letošní rok.
  »Celý článek«

 • Žádost o přezkoumání průběhu a výsledku maturitní zkoušky

  11. 9. 2017, Jana Olbertová

  Žádost o přezkoumání průběhu a výsledku maturitní zkoušky Krajským úřadem Zlínského kraje (podzimní zkušební období 2017)
  »Celý článek«

 • Testy k přijímacím zkouškám na vysoké školy

  6. 5. 2015, Jana Vodáková

  Chcete si vyzkoušet, jak byste uspěli při přijímacím řízení na vysoké školy? Vyberte si ze seznamu dostupných online testů studijních předpokladů českých univerzit na portálu SeznamŠkol.eu.
  »Celý článek«

 • Vyzkoušejte si maturitní zkoušku přes počítač

  4. 5. 2015, Radka Evjáková

  Maturitní zkouška přes počítač? Na webu Hravě.cz si můžete online maturitní test vyzkoušet i vy. Díky nové testové aplikaci zjistíte, jak byste obstáli u maturitní zkoušky z českého a anglického jazyka nebo matematiky.
  »Celý článek«

 • Jak zvládnout maturitní ročník a přijímačky

  3. 9. 2014, Jana Vodáková

  Maturita i přijímací zkoušky vyžadují nastudování velkého objemu učební látky. Nechejte si poradit, jak si všechny úkoly během následujícího školního roku rozdělit, abyste maturitou a přijímačkami prošli s úspěchem a bez zbytečných nervů a obav.
  »Celý článek«