Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Vyzkoušejte si maturitní zkoušku přes počítač

Maturitní zkouška přes počítač? Na webu Hravě.cz si můžete online maturitní test vyzkoušet i vy. Díky nové testové aplikaci zjistíte, jak byste obstáli u maturitní zkoušky z českého a anglického jazyka nebo matematiky.

Díky nové testové aplikaci tak maturanti zjistí, jak by obstáli u maturitní zkoušky z českého a anglického jazyka nebo matematiky. Aplikace se za ně postará o hlídání času a okamžité vyhodnocení celého testu. Jeho výsledek může studentům před maturitou dodat potřebný klid nebo je naopak vyburcovat k většímu nasazení.

"U koncepce testů jsme vycházeli z ostrých verzí maturitní zkoušky a katalogu požadavků ministerstva školství pro rok 2015. Úlohy jsme vytvářeli společně s učiteli, kteří řadu let maturitní testy hodnotí,” říká Josef Vencl, spoluautor testu z českého jazyka.

Testovací prostředí se snaží striktně simulovat podmínky ostrého maturitního testu. Student má na zodpovězení úloh stejně času jako u maturitní zkoušky. Jednotlivými listy s otázkami je možné volně listovat. Na problematické typy úloh se student může zaměřit v procvičovací aréně nebo v e-learningovém kurzu, který je součástí webových stránek Hravě.cz. Testy je možné zakoupit samostatně nebo je získat zdarma v rámci online kurzu.

“Hlavním cílem našich stránek je připravit studenty k maturitě efektivně a zábavnou formou tak, aby zkoušku dospělosti hravě zvládli,” dodává spoluautor webu Hravě.cz Václav Formánek.


Zdroj: Národní informační centrum pro mládež, www.icm.cz


Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková