Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových - jazykové kurzy v zahraničí

Studentky a studenti ve věku od 16 let mají možnost zúčastnit se nejčastěji dvoutýdenního kurzu angličtiny, němčiny či francouzštiny na jazykové škole v zahraničí.  Příjem přihlášek do 25. 6. 2019. 


Projekt je určen studentům středních škol, kteří mají nárok na přídavky na dítě, nebo žijí v dětském domově. Studenti ve věku od 16 let mají možnost zúčastnit se nejčastěji dvoutýdenního kurzu angličtiny, němčiny či francouzštiny na jazykové škole v zahraničí. Nadační fond provádí výběr studentů na základě zaslané přihlášky a vybraným studentům poskytuje prostředky na dopravu, ubytování, stravování, učebnice a přiměřené kapesné. Místa v jazykových kurzech získal nadační fond darem. 

 Co vybrané účastníky kurzů čeká?

  • Náklady, tj. kurz, dopravu (nejčastěji z Prahy), stravování, ubytování a přiměřené kapesné hradí nadační fond. Vybraný účastník má pouze povinnost na vlastní náklady si zajistit cestovní pojištění a dopravu z místa bydliště do místa odjezdu/odletu z České republiky a zpět.
  • Studenti cestují do místa kurzu samostatně autobusem, vlakem (Německo) nebo letadlem (Malta/Irsko).
  • Jsou ubytováni v hostitelských rodinách. Mohou tam být další zahraniční studenti, ale ne z Česka.
  • Při vyučování jazyka učitelé vše vysvětlují v cizím jazyce. Studenti obdrží certifikát o absolvování kurzu s uvedením počtu absolvovaných hodin a dosažené úrovně.

Podmínky pro přihlášení se do jazykového kurzu v zahraničí

  • student/ka střední školy při splnění věkové hranice dle požadavků jednotlivých škol (viz Nabídka kurzů pro rok 2018),
  • znalost jazyka na úrovni alespoň mírně pokročilé - A2 (schopnost domluvit se cestou a během pobytu o základních věcech),
  • sociální situace doložená potvrzením o pobírání přídavků na dítě (případně dalších sociálních dávek) ne starším než 3 měsíce, u studentů z dětských domovů potvrzení, že žijí v dětském domově,
  • samostatní a zodpovědní studenti srozumění s tím, že pobyt a kurz absolvují samostatně; v některých termínech a destinacích se cestuje ve dvojici, ale nejedná se o hromadný zájezd,
  • je možné zaslat více přihlášek na různé jazyky, v tom případě je nutno vyplnit samostatné přihlášky (aby bylo doporučení ke každému jazyku zvlášť), doklady o sociální situaci lze zaslat jen v jedné kopii.

Výběrové řízení pro rok 2019 

Studenti a studentky budou v roce 2019 navštěvovat kurzy na těchto školách (odkazy v názvu vždy vedou na web dané školy) :


V roce 2019 nabízíme také NOVĚ pro dva studenty/ky dvoutýdenní pracovní jazykové stáže v Londýně.
Jazyková pracovní stáž:  KBM Work Experience in London, Velká Británie 


Kurz vybírejte v níže připojeném Přehledu kurzů 2019, pak vyplňte přihlášku/přihlášky a spolu s přílohou (doložení pobírání přídavků na dítě) zašlete do 25. 6. 2019 na adresu:

Jazykové kurzy
Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových
119 08  Praha 1 - Hrad


 Přehled kurzů 2019.pdf

 Přihláška-jazykové kurzy v zahraničí 2019.docPřípadné dotazy směřujte na: krystofova@nadacnifondklausovych.cz

 

Zdroj: Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových, www.nadacnifondklausovych.cz


Autor:  
Vložil/a: Martina Němcová