Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Vzdělávání v zahraničí

V této rubrice vás seznámíme s možnostmi vzdělávání v zahraničí. Rubrika je určena nejen žákům středních škol, ale i studentům vyšších odborných a vysokých škol.

Cílem této sekce je umožnit studentům středních škol, vyšších odborných škol a vysokých škol zorientovat se v nabídce možností studia či studijní stáže v cizině. Informace zde uvedené se netýkají jen členských států Evropské unie, ale i dalších evropských i mimoevropských zemí. Se studiem v cizině bývá spojena také spousta praktických otázek, jako je placení školného na škole v zahraničí, zajištění zdravotní péče a uznání dosaženého vzdělání na zahraniční škole pro účely České republiky. I na tyto otázky naleznete odpovědi zde.

Pokud se chcete seznámit s možnostmi práce, studia či dobrovolnictví v zahraničí zábavnou formou, zahrejte si interaktivní hru na stránkách www.dudoeu.cz.

Informace o možnostech mezinárodní spolupráce škol v oblasti vzdělávání, volného času a dobrovolnictví najdete také ve složce Oddělení mládeže, sportu a rozvoje lidských zdrojů, Mezinárodní spolupráce.