Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
FestAD 2019 – jedenáctý ročník výukového festivalu

O prázdninách se ve Valašském Meziříčí /4. – 9. 8. 2019/ uskuteční už jedenáctý ročník Výukového festivalu Architektury a Designu – FestAD 2019.

Jedná se o intenzívní výuku umění, kresby, malby, základů designového a architektonického navrhování, určenou pro studenty jako příprava k talentovým zkouškám na školy výtvarného umění, architektury a designu.

Během kurzu se studenti připravují jak teoreticky, tak prakticky, jak zvládnout perspektivu zátiší, kresbu ulic a náměstí, figuru v proporcích a perspektivě, učí se základům architektonického navrhování, navrhují interiéry, exteriéry, zahrady a věnují se základům abstraktní malby s důrazem na kompozici a zadání. Pokročilí studenti, tedy ti, kteří už FestAD absolvovali, mají individuální výuku speciálně zaměřenou na zvolený obor, například na malbu, ilustraci, grafický design, oděvní design a další. Večery jsou věnovány přednáškám z dějin výtvarného umění, architektury a designu.

Na tento náročný pětidenní výukový blok navazují podzimní víkendovky a workshopy, tematicky zaměřené např. na kresbu a malbu hlavy a krajiny, tvorbu portfolia, semináře deskriptivní geometrie pro budoucí architekty, olejomalbu a akvarelovou malbu a mnohé další zajímavé výtvarně-výukové aktivity, o kterých se zájemci mohou dozvědět na našich webových stránkách www.festad.cz nebo www.vytvarnavyuka.cz


 

 

Autor: Ondřej Hozák
Vložil/a: Jana Cenková