Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Publikace Práce v zahraničí, Studium v zahraničí, Dobrovolnictví

Národní ústav pro vzdělávání vydal aktualizované brožury Studium v zahraničí, Práce v zahraničí a Dobrovolnictví. 

V publikaci Práce v zahraničí se dočtete o tom, kde a jak hledat zaměstnání v zemích EU i mimo Unii. Seznámí Vás s pracovními programy zprostředkovanými agenturami, ať jde o dlouhodobé pracovní programy, sezónní práce, au-pair, praxe a stáže ve firmách nebo jiné formy práce v zahraničí. V publikaci najdete také zajímavé odkazy s informacemi o práci v Evropě i jinde v zahraničí. V kapitole Jak žádat o zaměstnání se dočtete o dokumentech Europassu, které je vhodné použít pro tuto situaci. Studium v zahraničí 

Publikace Studium v zahraničí seznámí čtenáře krok za krokem s tím, jak postupovat při zájmu o studium mimo ČR. Popisuje různé možnosti studia, od možností získání stipendií na vysokých školách přes jazykové kurzy v zahraničí až po letní školy a odborné stáže. Přináší také informace o studiu v Austrálii, Francii, Německu, USA a Velké Británii. Součástí publikace jsou rovněž důležité a zajímavé odkazy, kde hledat další informace. 


Publikace Dobrovolnictví Vás seznámí s tím, co je dobrovolnictví, jak se stát dobrovolníkem a jaké možnosti jsou pro dobrovolníky v České republice a v zahraničí či jakých projektů se lze jako dobrovolník účastnit. Publikace představuje rovněž činost Evropské dobrovolné služby a zajímavé odkazy, kde se lze o dobrovolnictví informovat dále. Jedna z kapitol je věnována tomu, jak nejlépe dobrovolnickou zkušenost a dovednosti při ní získané zaznamenat do dokumentů Europassu. 

Publikace ke stažení naleznete zde.


Zdroj: www.ceskaskola.cz

Autor: NÚV
Vložil/a: Jana Cenková