Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Volby pro XII. volební období

23. 10. 2017 proběhly na schůzi krajského parlamentu dětí a mládeže volby do předsednictva. Každý z kandidátů se krátce představil a řekl nám něco o tom, čeho by chtěl za rok v předsednictvu dosáhnout. Předsedou se stal Roman Liška a místopředsedou je Matěj Šuráň. Dále do předsednictva byli zvoleni Břetislav Španěl, Dominik Vanduch a Martin Glíž.

Předseda

Předseda Krajského parlamentu dětí a mládeže je nejvyším představitelem Krajského parlamentu, zároveň je i v Předsednictu a Organizačním výboru. Předseda bývá většinou zvolen členy parlamentu na ustanovující schůzi nového volebního období.

Pro tohle volební období byl zvolen Roman Liška. Je mu 17 let, studuje ve 2. ročníku na Gymnáziu v Otrokovicích. V Parlamentu je od 5. třídy. Zastupuje KPDM-ZK jako člen rady NPDM. V KPDM ZK je druhým rokem a v NPDM také.

Místopředseda

Místopředseda Krajského parlamentu dětí a mládeže je druhým nejvyžším představitelem Krajském parlamentu, Zastupuje předsedu když je nepřítomen a zároveň je i členem předsednictva. Místoředseda bývá většinou zvolen členy parlamentu na ustanovující schůzi nového volebního období.
 
Pro tohle volební období byl zvolen Matěj Šuráň. Je mu 15 let, studeuje v 1. ročníku na škole Creative hill college obor vývojáře. V Parlamentu je od 6. třídy a v KPDM je od 9. třídy. Zastupuje KPDM-ZK jako člen předsednictva v NPDM kde je prvním rokem.

Předsednictvo

Členové předsednictva Krajského parlamentu dětí a mládeže, pomáhají předsedovi a místopředsedovi s vedením. Dohromady mají takovou skupinu vedení, kde se vše řídí a zařizuje.

Pro tohle volební období se stali členy předsednictva Břetislav Španěl, Dominik Vanduch a Martin Glíž.


Autor:  
Vložil/a: Matěj Šuráň