Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
První zasedání 2017-2018

V pondělí 23. Října se uskutečnilo XII. zasedání Krajského parlamentu dětí a mládeže Zlínského kraje. Předsedkyně Magdalena Tichavská započala jednání a přivítala nové členy parlamentu a představila jim činnost parlamentu.

Poté se zahájilo nové volební období a proběhly volby. První se začalo volbou předsedy kde byli dva kandidáti, první byl Roman Liška a druhý Martin Koňařík. Jelikož se Martin Koňařík nedostavil tak volba proběhne příští zasedání. Prozatím se tedy stal předsedou Roman Liška.

Dále se volil 1. místopředseda, na toho byli tři kandidáti a to Matěj Šuráň, Miroslav Mikula a Vanesa Marie Vajnarová. Se 40 hlasy vyhrál Matěj Šuráň.

Poté proběhla volba 2. místopředsedy a kandidovali neúspěšní kandidáti na 1. místopředsedu. Se 47 hlasy vyhrála Vanesa Marie Vajnarová. 

A poslední volbou byla volba do předsednictva kde kandidovala Kateřina Balušková, Dagmar Dvořáková, Dominik Vanduch, Břetislav Španěl, Miroslav Mikula, Dominik Machalík a Martin Glíž. Členy předsednictva se tedy stali Dominik Vanduch s 11 hlasy, Břetislav Španěl s 8 hlasy a Martin Glíž s 23 hlasy.

Navštívili nás Miroslav Kašný, který je radní pro mládež, kulturu, sport, církev a památkovou péči a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Dále se představil národní parlament dětí a mládeže a volili se delegáti. Volba proběhla výběrovou formou. Zastupovali nás. Roman Liška, Magdalena Tichavská, Matěj Šuráň a Dominik Machalík.

A jako poslední jsme se rozdělili do našich výborů. Výbory máme tři a to Mediálního výboru který se stará a propagaci parlamentu, kulturního výboru který se stará o pořádání akcí a evropského který se stará o pořádání zahraničních akcí a zahraniční komunikaci. Jak jsme se rozdělili do výborů tak jsme šli pracovat a seznámit se.

A to už byl konec našeho 1. zasedání v tomhle volbním období.

Autor:  
Vložil/a: Matěj Šuráň