Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Druhé zasedání 2017-2018

V pondělí 22. ledna se uskutečnila druhá schůze Krajského parlamentu dětí a mládeže Zlínského kraje. Předseda Roman Liška započal druhé jednání.

Na začátek předseda Informoval členy o plánech Národního parlamentu dětí a mládeže (dále jen NPDM). Členem rady NPDM se stal Roman Liška a členem předsednictva Matěj Šuráň. Předseda také informoval o usnesení NPDM a o jednání s členy vlády ČR.

Dále byli členové obeznámeni výjezdem do zahraničí kde nás jménem pozvala paní europoslankyně Martiny Dlabajové pozvala vedoucí kanceláře paní europoslankyně Jana Tkadlecová. Pojedeme na 7 dní a navštívíme Belgii, Lucembursko, Francii a Německo. V Bruselu (Belgie) navštívíme Evropský parlament a ve Štrasburku (Francie) Radu Evropy. Procestujeme i spustu jiných měst jako třeba Frankfurt, Lovaň, Antwerpy, Bruggy, Gent a Waterloo. Stačí jen odevzdat esej nebo nějaké video na téma “Jak vzbudit v mladých zájem o dění v Evropské unii?”. Následně se vybere patnáct nejlepších prací a výherci pojedou do Bruselu.

Byly představeni jediní kandidáti na cenu SALVATOR cenu hejtmana Zlínského kraje v dětské kategorii, a to žáci ze Základní školy Prakšice. Tihle žáci zachránili kamarádovi kolo pře krádeží.

Poté co se vše oznámilo tak jsme se rozdělili do výborů a šli připravovat plány na letošní rok, které oznámí každý výbor na příští schůzi. Následně bude vytvořeno usnesení z projednávaných témat. 

Autor:  
Vložil/a: Matěj Šuráň