Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Přednáška o mediální manipulaci

Dne 30.11. 2018 uspořádal krajský parlament dětí a mládeže Zlínského kraje pod vedením Elišky Vránkové, přednášku o mediální manipulaci, prezentovanou panem Vlastimilem Waicem, pro zájemce z řad studentů spolupracujících středních i základních škol.

Přednáška byla pojata velmi zajímavou a moderní formou. Kromě klasického poslouchání informací o tématu mohli studenti vyjádřit hromadně svůj názor, prostřednictvím internetového hlasování, jež mohl každý uskutečnit na místě skrze svůj mobilní telefon. Závěrečné grafy z jednotlivých hlasování byly účastníkům promítány ihned, po odeslání anonymních hlasů.

Do přednášky se mohli samozřejmě také posluchači zapojit přímo a říci svůj názor, což řada z nich ráda využila. Byly zde řešeny všechny typy hromadných sdělovacích prostředků a jejich ovlivňování názoru komunity na politické a světové dění. Myslím, že můžu říci, že si každý účastník z přednášky odnesl nejednu novou užitečnou informaci a zkušenost.

Na závěr bych ráda jménem KPDM Zlínského kraje poděkovala lidem, díky kterým se naše přednáška mohla uskutečnit. V prvé řadě bych chtěla poděkovat našim koordinátorkám paní Fenykové a paní Gajzlerové, za jejich velkou pomoc a podporu. Dále České debatní společnosti za úžasnou spolupráci a panu Weicovi, který si pro nás celou přednášku připravil a dokázal nám s vytrvalostí a zapálením předat veškeré informace. A v neposlední řadě bych ráda poděkovala naší předsedkyni Elišce Vránkové, která stála u zrodu celé této akce. Děkujeme. 

IMG_0860.jpgIMG_20181205_214723_487.jpg

Autor: Veronika Nedbálková
Vložil/a: Matěj Šuráň