Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Návštěva Prahy

​​​​​​Dne 10. 12. 2015 navštívili členové Krajského parlamentu dětí a mládeže Zlínského kraje prostory Parlamentu ČR. V rámci jednodenního zájezdu do Prahy jsme tak dostali možnost prohlédnout si nejen Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR, ale také Senát Parlamentu ČR.

Program byl opravdu bohatý, proto jsme jako skupinka oddaných členů KPDM vyrazili do Prahy již brzy ráno. Po příjezdu do hlavního města jsme neváhali a ihned vyrazili na Malou Stranu, k budovám Parlamentu ČR. Nejprve konkrétně do Poslanecké sněmovny. Tady nás čekalo milé setkání s panem poslancem Mgr. Petrem Kořenkem, který nás provedl nejenom hlavními chodbami a jednacími sály, ale i kuloáry Sněmovny. Naskytla se nám rovněž příležitost, sledovat z prostor galerie právě probíhající zasedání. Nesmím také opomenout, byť krátké, ale přesto velice obohacující setkání s paní ministryní školství Mgr. Kateřinou Valachovou. Zkrátka program byl již od samého počátku velice pestrý.

V odpoledních hodinách nás pak čekala návštěva Senátu. I zde právě probíhalo jednání a i zde jsme měli možnost sledovat jeho průběh. Kromě samotného jednacího sálu jsme také zhlédli ostatní historicky významné sály Valdštejnského paláce. Na závěr programu jsme si pak dopřáli trochu předvánoční atmosféry a zamířili směrem na Staroměstské náměstí, kde jsme vstřebávali nejen atmosféru vánočních trhů, ale také všechny zážitky dne.

Kateřina Kolajíková, členka KPDM-ZK

 IMG_20151210_130026.jpg

 

Autor: Václav Mikl
Vložil/a: Václav Mikl