Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Pomáhejte nám s vysíláním, nabízí studentům ze Zlínskeho kraje Czech-American TV
Studenti středních škol ze Zlínského kraje se mohou zapojit do vysílání Czech – American TV (CATV). Taková je nabídka této neziskové televize vysílající pro dva a půl milionu domácností v 60 městech v USA, kterou nyní posuzuje radní pro oblast školství Petr Gazdík.

„Jde o velmi zajímavou nabídku, která by umožnila studentům námi zřizovaných středních škol vyzkoušet si v praxi žurnalistiku, filmování, grafiku, ale i třeba práci na sociálních sítích. Bonusem je uplatnění angličtiny a získání zkušeností, které mohou být neocenitelné v praxi,“ potvrdil Petr Gazdík, že se nabídkou CATV zabývá.

CATV je televizí, která pravidelně informuje v angličtině o České republice jako o zajímavé a pro turisty atraktivní a bezpečné destinaci. Vysílá na druhé největší kabelové TV v USA, navíc v atraktivním super-prime time od 19 hodin. Kromě milionů diváků u televizí oslovuje její program i více než 100 tisíc lidí na internetu. Nejvíce diváků pochází z Texasu, Illinois, Kalifornie, New Yorku, New Jersey, Floridy, Wisconsinu, Ohia, Nebrasky, Kansasu, Washingtonu, Minnesoty a Dakoty. Mimo USA je díky streamingu přes internet největší sledovanost v Kanadě, Austrálii, Anglii a v Rusku.

Zájmem CATV je do tvorby svého programu zapojit také studenty. Ve Zlínském kraji už několik let spolupracuje s Gymnáziem T. G. M. a Jazykovou školou s právem státní zkoušky ve Zlíně. „Spolupráce to je úspěšná pro obě strany. Pro samotné studenty je určitě zajímavé vidět výsledky svého úsilí ve vysílání. Rádi bychom nyní rozšířili spolupráci o další školy,“ konstatoval ředitel a producent John Honner, který CATV před 16 roky založil. „Pokud se na spolupráci s vysílání Czech – American TV domluvíme, budou se studenti z našeho kraje podílet na tvorbě vzdělávacích pořadů, které následně Czech – American TV odvysílá,“ doplnil Petr Gazdík.

Kromě Gymnázia T. G. M. spolupracuje česko - americká televize například i s Regionem Slovácko, Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně, nebo s městem Zlínem.

Více o CATV na www.catvusa.com.


Zdroj: Zlínský kraj

Foto: Jiří Balát

Autor: Adéla Kousalová
Vložil/a: Jana Cenková