Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Získejte stáž s Cestou pro mladé
Komu se nelení, tomu se zelení! A právě proto je tu pro vás nová příležitost, jak profesně i osobnostně vyrůst. Cesta pro mladé umožňuje formou stáže a vzdělávacích e-kurzů získat studentům posledních (příp. předposledních) ročníků praxi. Zažijte si na vlastní kůži, co obnáší konkrétní pracovní pozice a získejte tolik oceňované zkušenosti v oboru.

Příležitost pro tisíce studentů

Cesta pro mladé je stážový program pro cílevědomé studenty SŠ, VOŠ, VŠ. Patříte mezi ně? Pak máte příležitost absolvovat stáž a získat praxi v reálné firmě, na pozici, kterou si vyberete. V rámci stáže navíc získáte i e-learningový kurz měkkých dovedností, které jsou stále častěji posuzovány při přijímacích pohovorech, a individuální poradenství, na kterém se jenom vám bude cca 90 minut věnovat zkušený lektor. Nejenže si vyladíte své CVčko, ale máte také prostor zeptat se na cokoliv, co vás z oblasti trhu práce a kariérního rozvoje zajímá. Můžete tak jednoduše a zdarma nastartovat svoji úspěšnou kariéru.

Stáže v kostce

V současné době si můžete vybírat z více než 150 stáží po celé ČR, a další nabídky přibývají každý den. Stáže jsou v délce od 80 do 240 hodin. Hodiny si můžete rozložit do 1 až 6 měsíců tak, abyste měli čas na studium i na sebe. Vše záleží na domluvě s konkrétní firmou, stejně jako termín začátku stáže. Pokud nenajdete stáž, která by se vám líbila, stačí nám napsat vaši představu na info@cestapromlade.cz a my pro vás stáž najdeme a domluvíme. Na výběr máte ze 139 pozic. Můžete si tak vybrat, zda vás do budoucna láká podnikání, a proto může být přínosnější stáž u OSVČ, nebo raději konkrétní pozice ve větší firmě. Stážistům proplácíme ubytování a cestovné, můžete proto absolvovat praxi kdekoliv v ČR. Stáže s Cestou pro mladé nejsou časově ani administrativně nějak náročné, vše se dá jednoduše domluvit! A když bude vše šlapat, třeba si vás ve firmě nechají i po škole. Ze zkušenosti víme, že polovina stážistů dostala ve firmě nabídku na další spolupráci.

I škola může poskytnout stáž studentům

Do Cesty pro mladé se může zapojit i škola a poskytnout tak stáž studentům například ve svém ekonomickém, účetním či IT oddělení. Jde nám o to najít partnery z řad firem a organizací, kteří ctí smysl vzdělávání a chtějí předat zkušenosti mladým lidem, čímž školy bezesporu jsou. Za poskytnutí kvalitní stáže mohou čerpat výhody, které Cesta pro mladé nabízí. Nejenže dostanou finanční odměnu, jako kompenzaci nákladů na mentora, ale získají neotřelé a inspirativní nápady mladého člověka a budou mít super pocit, že udělali dobrou věc.

Spolupráce se školami

Protože chceme, aby se o této příležitosti dozvědělo co nejvíce studentů, spolupracujeme aktivně se školami. V každém kraji máme regionální pracovníky, kteří jezdí přímo do škol přednášet, popřípadě školám poskytují propagační materiály. Na seznam škol, se kterými jsme v kontaktu se můžete podívat na našem webu v sekci Naši partneři.


Jaké jsou zkušenosti našich stážistů?

„Ohromně mě překvapil pozitivní a velice přátelský přístup jak mentora samotného, tak jeho dalších spolupracovníků z firmy. Díky tomu jsem se prakticky od začátku stáže cítil jako skutečný člen týmu, a ne jako praktikant stojící mimo." Šimon, stáž na pozici redaktor-novinář

„Stáž mě velice nadchla a byla obrovským přínosem a zkušeností jak pro mé profesní znalosti, tak pro můj osobní rozvoj. Upřímně jsem ani sám nečekal, že z to ho budu mít takové potěšení. Děkuji." Petr, stáž na pozici Provozní. 

„Tato zkušenost mi přinesla náhled do praxe, do celkového fungování podniku i otevřela cestu na trh práce." Veronika, stáž na pozici Finanční referent.

Protože chceme, aby byli studenti na stážích spokojení a dostávali maximum, jezdíme se za nimi podívat. Na YouTube kanále se můžete na průběh některých stáží podívat.

 

Jak se zapojit?

Na webu www.cestapromlade.cz je v pravém horním rohu záložka: PŘIHLÁŠENÍ. Přes ní se stačí zaregistrovat do systému a můžete si prohlédnout aktuální nabídku stáží.

Další informace najdete na webu v sekci STUDENT, příp. na infolince 777 492 495. Máme i WhatsApp, Facebook nebo Instagram.

Cestapromlade3.jpg

 

Autor: Markéta Lasovská
Vložil/a: Jana Vodáková