Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Zajímavé články a odkazy

Tento prostor je určen pro vaše postřehy, zajímavé texty a články, o které byste se rádi podělili s ostatními žáky a studenty.
 
 • Mezinárodní den studentů

  17. 11. 2018, Jana Cenková

  17. listopadu slavíme Mezinárodní den studentů. Události, které proběhly ve stejný den padesát let po sobě, v letech 1939 a 1989, byly pro československý národ naprosto zásadní. Vznik mezníků ovlivnili především studenti. Ne každý si ale uvědomuje, jak význačnou roli hráli, co k událostem vedlo a jak spolu souvisí.
  »Celý článek«

 • Zlatý Ámos 2018-2019

  9. 11. 2018, Jana Cenková

  Je to tady! Začal 26. ročník Zlatého Ámose. Nominujte své oblíbené učitelky a učitele! Příjem přihlášek končí 31. prosince 2018.
  »Celý článek«

 • Program pro zvídavé a nadané žáky Talnet otevírá online kurzy

  19. 9. 2018, Radka Dohnalová

  Pokud znáte ve své třídě nebo ve svém okolí mladé lidi ve věku 13 – 19 let, kteří mají zájem o přírodní, technické či společenské vědy, kteří jsou zvídaví, nebo jim školní učivo nestačí k rozvoji jejich zájmu, doporučte je do T-kurzů.
  »Celý článek«

 • Co si ohlídat na začátku školního roku - manuál pro rodiče, žáky i studenty

  1. 8. 2018, Jana Cenková

  Od první třídy základní školy až po maturitní ročník, každý školní rok je důležitý, ale některé jsou zlomové. V našem přehledu se dočtete, na co nezapomenout a na co se připravit.
  »Celý článek«

 • Výukový festival Architektury a Designu

  25. 7. 2018, Jana Cenková

  Také letošní prázdniny budou mít studenti z celé České republiky i ze Slovenska možnost připravit se na talentové zkoušky a strávit týden v intenzivní výtvarné atmosféře.
  »Celý článek«

 • Aktivní studenti

  22. 5. 2018, Jana Cenková

  Nová iniciativa sdružující mladé lidi, kteří něco umějí a dělají mimo školu.
  »Celý článek«

 • Zlínský kraj otevírá Centrum kariérového poradenství

  24. 4. 2018, Radka Dohnalová

  ​Začátkem dubna byla zahájena realizace projektu „IKAP" - Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje, jehož nositelem je Zlínský kraj a do projektu je zapojeno dalších dvacet partnerských organizací. Jednou z klíčových aktivit je rozvoj oblasti kariérového poradenství.
  »Celý článek«

 • Psaní poznámek rukou je efektivnější než psaní na počítači

  28. 3. 2018, Jana Cenková

  ​S příchodem stále menších a kompaktnějších notebooků a tabletů se studenti častěji vzdávají svých papírových sešitů a ručně psaných poznámek. Jak ale dokazují nedávné studie, při zapisování si poznámek ručně si z vyučování odnesete informace lépe utříděné a ze svých materiálů se budete snadněji učit.
  »Celý článek«

 • Získejte stáž s Cestou pro mladé

  9. 6. 2017, Jana Vodáková

  Komu se nelení, tomu se zelení. Cesta pro mladé umožňuje formou stáže a vzdělávacích e-kurzů získat studentům posledních (příp. předposledních) ročníků praxi. Zažijte si na vlastní kůži, co obnáší konkrétní pracovní pozice a získejte tolik oceňované zkušenosti v oboru.
  »Celý článek«

 • Kde chtějí čeští vysokoškoláci - děti generace Y neboli tzv. Millennials pracovat?

  11. 7. 2017, Radka Evjáková

  Společnost Universum ve spolupráci se Studenta Media začátkem května na konferenci Universum Awards zveřejnila výsledky čtvrtého ročníku průzkumu „Czech Republic’s Most Attractive Employers 2017“. Největší kariérní studie v Česku se letos zúčastnilo celkem 14 280 vysokoškolských studentů.
  »Celý článek«

 • Baťův studentský klub ve Zlíně

  14. 3. 2016, Jana Vodáková

  ​Baťův studentský klub se zaměřuje na rozvoj zlínských středoškoláků. Pořádá setkání se zajímavými lidmi z nejrůznějších oborů, od příštího školního roku rozšíří aktivity o workshopy či stínovací program u profesionálů v různých oborech.
  »Celý článek«

 • Program SmartUp oživuje zajímavé nápady mladých

  8. 3. 2016, Martina Němcová

  Nosíš v hlavě zajímavý nápad a váháš s jeho realizací? Pokusil/a ses něco rozjet a zjistil/a jsi, že ti chybí zkušenosti a peníze? Pro týmy mladých, kteří se chtějí zdokonalit v projektovém řízení a posunout se na cestě k úspěchu, je tu program SmartUp.
  »Celý článek«

 • O úspěchu rozhodují dovednosti

  2. 3. 2016, Jana Vodáková

  Spoléhání se na vysokoškolský diplom není zárukou profesního úspěchu. Personalisté a úspěšné osobnosti radí pěstovat zájem o obor, vědu, sociální vztahy, psychickou odolnost, schopnost spolupráce či četbu knih včetně beletrie.
  »Celý článek«

 • Výchovně vzdělávací projekt „Poraď radním“

  10. 12. 2015, Jana Vodáková

  „Poraď radním!", vyzývá protikorupční organizace Oživení třeťáky ze středních škol po celém Česku. Jeho účastníci se naučí, jak vyhledávat a pracovat s informacemi, které trápí jejich obec a jakým způsobem je mohou spolu s místní samosprávou řešit.
  »Celý článek«

 • O hledání smyslu života

  4. 8. 2015, Jana Vodáková

  Pro někoho snadný pro někoho zamotaný a těžce zvládnutelný a uchopitelný problém - smysl mého života. Jak ho najít a pochopit?
  »Celý článek«