Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Výukový festival Architektury a Designu

​Také letošní prázdniny budou mít studenti z celé České republiky i ze Slovenska možnost připravit se na talentové zkoušky a strávit týden v intenzivní výtvarné atmosféře.

Výukový festival Architektury a Designu oslaví v roce 2018 desáté narozeniny a bude opět otevřen zájemcům o studium na školách architektury, designu a volného i užitého umění.

Pro studenty je připraven ucelený výukový plán, zaměřený na kresbu, navrhování i základy autorské tvorby. Večerní blok je věnován přednáškám z dějin umění od celkových přehledů až po současnou architekturu a design. Chybět nebude ani tradiční vystoupení hostů, studentů uměleckých škol, kteří zájemcům přiblíží obsah studia, své dojmy i průběh přijímacího řízení.

„Desátý rok je pro nás výjimečný. Od samého počátku jsme uskutečnili řadu přednášek na gymnáziích i besed pro veřejnost s cílem zlepšit informovanost a nasměrovat uchazeče nejenom k úspěšnému přijetí na školu, ale především k úspěšnému studiu. Jsme přesvědčeni, že prvním krokem k úspěchu je začít včas. A další radou je intenzivně pracovat a zajímat se o obor v širším měřítku. Cítíme, že se nám daří tuto myšlenku prosazovat a přichází za námi stále více žáků, kteří jsou pozitivně motivovaní a chtějí se učit. To je, dle našeho názoru, základem talentu. Vše ostatní se už dá nastudovat," sdělil Ondřej Hozák, architekt a spoluzakladatel FestADu.

Pro zájemce jsou dále připraveny navazující podzimní víkendovky rozšiřující učivo o grafický design, kreativní myšlení, přehledy z dějin designu nebo například deskriptivní geometrii pro budoucí studenty architektury. Přípravný blok završuje tvorba portfolia a kresebná víkendovka před zkouškami.

Video z letního kurzu naleznete na webových stránkách www.festad.cz a na Youtube

 


Autor: Ondřej Hozák
Vložil/a: Jana Cenková