Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Studentské organizace a společenství ve Zlíně

Chcete se účastnit akcí studentských organizací fungujících ve Zlíně? Následující přehled vám jistě pomůže zorientovat se v jejich nabídce.

Ve Zlíně funguje několik organizací, připravujících zajímavé akce pro studenty. Jejich ambicí je zpříjemňovat studentský život, poskytnout studentům prostor pro vzájemnou spolupráci, budovat dobré jméno zlínské univerzity právě prostřednictvím péče o rozvoj jejich studentů.


​O které organizace se jedná?

AISEC Zlínpatří mezi jednu z devíti poboček působích na území České republiky. Pobočka působí se svými přibližně 20 aktivními členy při Fakultě managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

AIESEC dává příležitost studentům vysokých škol získat mezinárodní zkušenosti, rozvinout osobní schopnosti a dovednosti a tím se lépe připravit na budoucí povolání. Děje se tak zejména prostřednictvím odborných zahraničních stáží, organizací vzdělávacích konferencí.

 

IAESTE UTB - studentská organizace IAESTE při Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně připravuje pro studenty širokou paletu akcí. Jednou z činností je exchange program, který je určen pro studenty všech fakult UTB ve Zlíně. Dále členové připravují katalog pracovních příležitostí, pořádají regionální veletrh pracovních příležitostí, vydávají brožuru Průvodce studenta.

 

STUDENTSKÁ UNIE – dobrovolnická organizace, která vznikla původně jako kroužek nadšenců, dnes pořádá akce pro 2 000 lidí (Vítání prváků, Pivní spirála, Galavečer, Antiples), vydává časopis, sleduje dění na UTB. Cílem je vytvářet co nejlepší podmínky pro život studentů i zaměstnanců UTV, pečovat o rozvoj a zlepšování prostředí na univerzitě, informovat studenty o dění na fakultách. Na stránkách Unie najdete užitečné materiály ke studiu. Další záslužnou činností je pomoc zahraničním studentům při jejich aklimatizaci na univerzitě.

 

RR49 - studentský klub fungující kolem kostela sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně, organizuje vzdělávací, sportovní, kulturní akce. Studentům nejen věřícím nabízí příjemnou partu, posezení ve studentské čajovně v klubu Pod kánoí, výlety a společné akce v přírodě, duchovní podporu.

 

ZLÍNSKÁ STUDNA – jsou studenti UTB, kteří by rádi poskytli alternativní program k akcím, které už na univerzitě probíhají. Cílem je vytvořit pro studenty prostor pro sdílení názorů, navazování známostí, sport, dozvídání se nových věcí. Zlínská studna organizuje během akademického roku přednášky, diskuzní večery.

 


Víte-li o nějaké další organizaci, která by neměla v přehledu chybět, napište nám na redakce@zkola.cz.  

Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková