Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Program SmartUp oživuje zajímavé nápady mladých

​​​​​​​​​​Nosíš v hlavě zajímavý nápad, ale váháš, jestli ho realizovat? Nebo už ses pokusil/a něco rozjet, ale zjistil/a jsi, že Ti chybí potřebné zkušenosti a peníze? Pro týmy 2 až 5 lidí ve věku 15 - 26 let, kteří se chtějí zdokonalit v projektovém řízení, v komunikaci a chtějí se posunout dál na cestě k osobnímu i pracovnímu úspěchu, je tu podpora programu SmartUp.​

V programu Smart​Up podporujeme mladé lidi v realizaci jejich zajímavých nápadů, kterými chtějí pomoci v jejich komunitě jako je škola, obec, místní kroužek, aj. Jaké projekty jsme podpořili v minulosti se můžete podívat na stránkách programu SmartUp v sekci Smart projekty​. Nyní je uzávěrka přihlášek stanovena na 31. 3. 2016. Poté bude možné přihlášky podávat průběžně do konce září 2016.

Pro koho je program určen?

Program je určen pro neformální skupiny mladých ve věku 15-26 let. Mladí v programu získají nejen finanční podporu (ze začátku 15 tis. Kč, při pokračování 70 tis. Kč), ale hlavně zkušenosti s vedením svého vlastního projektu, týmu a rozpočtu. V Nadaci O2 jim k tomu nabízíme vzdělání (proj​ektové řízení, komunikace ať již v týmu nebo externí, osobnostní typologie, timemanagement, aj.), mentora a naši každodenní podporu.

  • Pro všechny ve věku 15 – 26 let (včetně). Rozhodující je datum ukončení přijímání přihlášek - tj. aktuálně 31. 3. 2016. K tomuto datu musí být všem členům týmu minimálně 15 a maximálně 26 let. Členem týmu musí být i m​inimálně jedna osoba starší 18 let.
  • Pro týmy 2 až 5 lidí, které nosí v hlavách zajímavé a originální nápady.
  • Pro ty, kteří na projektu aktivně pracují dobrovolně bez nároku na honorář.
  • Pro všech​ny, kteří se chtějí zdokonalit v projektovém řízení a v komunikaci a co se chtějí posunout dál na cestě k osobnímu i pracovnímu úspěchu.

Každý může být v 1. úrovni programu SmartUp podpořen maximálně čtyřikrát. ​

Z programu SmartUp nelze financovat aktivity neziskových a veřejně prospěšných organizací. SmartUp neslouží ke spolufinancování těchto organizací. Nelze tedy financovat např. aktivity stávajících kroužků, pořízení triček/nářadí/her pro volnočasový klub, vybavení již fungující tělocvičny, postavení jídelny pro zaběhlý tábor, apod.

Projekt přihlášený do programu SmartUp může být součástí většího celku, ale tak jak je přihlášený, musí být v první úrovni realizovatelný i bez další finanční podpory. ​Realizace přihlášeného projektu tedy nesmí být závislá na podpoře dalších subjektů. 

Co můžeš v programu SmartUp získat?

  • Peníze. V první úrovni až 15 000 Kč na dobu tří měsíců, ve druhé až 70 000 Kč na dobu šesti měsíců a ve třetí úrovni až 100 000 Kč na dobu jednoho roku.
  • Užitečné vzdělání. Všichni podpoření realizátoři programu SmartUp jsou povinni zúčastnit se vzdělávacího kurzu, který přinese řadu zajímavých informací a zkušeností uplatnitelných nejen v projektech SmartUp. Pro ty, kteří přihlásí svůj projekt v průběhu listopadu a prosince 2015, je povinný vzdělávací kurz ve dnech 18. a 19. 3. 2016.
  • Důležité rady a zpětnou vazbu od mentora. Mentorem je zaměstnanec společnosti O2 Czech Republic a.s. nebo SmartUp Ambassador.
  • ​Nové zkušenosti a dovednosti. Ty mohou pomoci uplatnit se v budoucnu na trhu práce.
  • ​​Kontakty na zajímavé lidi.
  • Telekomunikační balíček O2.​
Jaký je harmonogram hodnocení a realizace tvého projektu v nejbližší možné výzvě?

1. Podávání přihlášek: 15. 2. - 31. 3. 2016
2. Formální kontrola přihlášek: 1. - 15. 4. 2016
3. Hlasování veřejnosti o Divokou kartu programu: 20. 4. - 1. 5. 2016
4. Hodnocení přihlášek odbornou komisí: začátek května 2016
5. Vzdělávací kurz a podpis smlouvy: 28. – 29. 5. 2016
6. Realizace projektu: 1. 7. – 31. 12. 2016​

Kde získat bližší informace?​

​Na stránkách programu SmartUp, Facebooku nebo na e-mailu info@o2smartup.cz​ či telefonu 724 001 060.​


Související dokumenty

 Pravidla_SmartUp_final_4.vlna.pdf ​​

 SmartUp_Vzorova_prihlaska_-_1.uroven_s_vysvetlivkami.pdf Autor:  
Vložil/a: Martina Němcová