Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Výchovně vzdělávací projekt „Poraď radním“
​​​​„Poraď radním!", vyzývá protikorupční organizace Oživení třeťáky ze středních odborných škol po celém Česku. Jeho účastníci se naučí, jak vyhledávat a pracovat s informacemi, které trápí jejich obec a jakým způsobem je mohou spolu s místní samosprávou řešit. Vyzkouší si, jak debatovat a obhájit své stanovisko před svými spolužáky i komunálními politiky. Projekt je zcela bezplatný, probíhá po celý školní rok 2015/16 ve 14 školách v rámci 7 českých okresních měst.

​​O co v projektu půjde?​

Jedná se o vícefázovou sérii seminářů a workshopů určenou bezplatně středním odborným školám, obchodním akademiím, jazykovým a průmyslovým školám napříč regiony. Projekt se věnuje​ rozšiřování kompetencí a znalostí studentů ve věku 17 až 19 let v oblasti fungování demokratické místní samosprávy a státní správy, kritické práci se zdroji, informacemi a rozvoji rétorických a debatních schopností. Vyvrcholením projektu v jednotlivých městech je pak debatní turnaj za účasti zástupců místní samosprávy a zapojených studentů a studentek na lokálně atraktivní téma, kteří si sami zvolí a vyjádří vůli se mu věnovat.

Pro podrobnější informace o projektu včetně profilů dosud zapojených škol a dosavadního průběhu sledujte webové stránky www.poradradnim.cz

letak_(2105393).jpg
Autor:  
Vložil/a: Jana Vodáková