Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Počet studentů vysokých škol ze Zlínského kraje klesá

Počet vysokoškoláků ze Zlínského kraje se dynamicky vyvíjel. Do roku 2009, kdy počet studentů přesáhl 24 tisíc, jich každoročně přibývalo. Od roku 2010 jejich počet postupně klesá. V roce 2017 studovalo na českých vysokých školách 16 600 studentů ze Zlínského kraje. Úbytek studentů není způsobený ztrátou zájmu o studium na vysoké škole, ale především demografickým vývojem.

Z dat MŠMT vyplývá, že nejvíce studentů vysokých škol ze Zlínského kraje studuje v Jihomoravském kraji. V posledních dvou letech se jedná o 34 % vysokoškoláků. Ve Zlínském kraji jich zůstává studovat 25 %. Třetím nejčastějším místem studia vysokoškoláků ze Zlínského kraje je Olomoucký kraj, kde jich studuje 15-17 %. Následuje Praha, kam odchází studovat 12-13 % vysokoškoláků.

V roce 2017 téměř 50 % studentů ze Zlínského kraje studovalo obory ze skupin Společenské vědy, nauky a služby. Podíl studentů společenských věd má však mírně klesající tendenci, v roce 2009 činil 55 %.

Podíl vysokoškolských studentů ze Zlínského kraje, studujících v roce 2017 přírodovědné a technické obory (KKOV, skupiny 1-3) činil 36 %. Dlouhodobě je tento podíl vyšší než na úrovni České republiky, kde v roce 2017 dosahoval 30 %.

Obory ze skupiny Zdravotnictví, lékařské a farmaceutické vědy a nauky v roce 2017 studovalo 9 % vysokoškolských studentů ze Zlínského kraje.   

Podrobnější informace naleznete v monitoru Studenti vysokých škol ze Zlínského kraje.


Autor: www.monitorzk.cz
Vložil/a: Jana Cenková