Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žáci a studenti

Sekce nabízí informace žákyním a žákům základních a středních škol, studentkám a studentům vyšších odborných a vysokých škol. Příspěvky jsou zaměřené také na přípravu k závěrečným a přijímacím zkouškám, možnosti vzdělávání v zahraničí a první kroky na trhu práce.

 

 Nepřehlédněte v sekci

 • Animág Kroměříž 2018

  2. 11. 2017, Jana Galová

  Vyšší odborná škola pedagogická a sociální a Střední pedagogická škola Kroměříž pořádá 3. ročník celostátní soutěže v animované tvorbě žáků (ve věku 6-19 let). Uzávěrka soutěže je 31. března 2018.
  »Celý článek«

 • Kam na školu ve Zlínském kraji

  10. 10. 2017, Radka Evjáková

  Elektronická publikace „Kam na školu ve Zlínském kraji“ obsahuje kompletní informace o možnostech studia ve středních a vyšších odborných školách v rámci celého Zlínského kraje v nadcházejícím školním roce.
  »Celý článek«

 • Dny otevřených dveří na vysokých školách

  8. 8. 2017, Jana Galová

  Hlavní nápor akcí, pořádaných veřejnými vysokými školami, probíhá v zimě. V dalších měsících už převažují dny otevřených dveří, které konají soukromé vysoké školy. Nenechte si utéct akce fakult, které vás zajímají.
  »Celý článek«

 • Archimediáda prověřila schopnost žáků fyzikálně uvažovat, používat výpočty i provádět jednoduché experimenty

  25. 5. 2017, Radovan Výsmek

  Okresní kolo soutěže Archimediáda 2017 proběhlo 18. května na ZŠ Slovenská Zlín. Archimediáda probíhá ve dvou částech a je určena žákům 7. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. První tři místa letos obsadili žáci ze ZŠ Slovenská Zlín - Jiří Janšta, Barbora Fuchsová a Jakub Vyplel.
  »Celý článek«

 • Krajské kolo soutěže "Krátký film / video" k Hrám VIII. letní olympiády dětí a mládeže 2017

  13. 3. 2017, Radovan Výsmek

  Zlínský kraj vyhlašuje krajské kolo soutěže „Krátký film/video“, kterého se mohou zúčastnit žáci základních škol, žáci nižších stupňů víceletých gymnázií a žáci základních uměleckých škol. Vítězný tým se zúčastní Letní olympiády dětí a mládeže ČR 2017 v Brně, která se bude konat ve dnech 24. – 29. 6. 2017.
  »Celý článek«

 • Animág 2017 - výzva pro animátorské nadšence

  10. 3. 2017, Radka Evjáková

  Už se blíží termín pro uzávěrku nové soutěže - zkrátka - konec března je za dveřmi. A porota potřebuje čas na určení, kdo uspěl, kdo získal hodnotné ceny a svým filmem může potěšit na konci května diváky v Kroměříži i na festivalu ve Zlíně.
  »Celý článek«

 • Výtvarná soutěž "Krásná jako kvítka je ta země..."

  6. 2. 2017, Radovan Výsmek

  Organizátoři Vás srdečně zvou k účasti na tradiční mezinárodní výtvarné soutěži „KRÁSNÁ JAKO KVÍTKA…“ určené pro děti MŠ, ZŠ a nižších tříd gymnázií.
  »Celý článek«

 • Mezinárodní znalostní soutěž Mladí lidé v evropských lesích – YPEF 2017

  17. 1. 2017, Radovan Výsmek

  Mladí lidé v evropských lesích – YPEF 2017 je znalostní soutěž tříčlenných týmů zaměřená na žáky 6.-9. tříd základních škol a žáky středních škol. Soutěž vrcholí mezinárodním kolem v zahraničí. Cílem této soutěže je zlepšit povědomí zejména mládeže, ale i celé společnosti, o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době.
  »Celý článek«

 • Soutěž v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež

  16. 1. 2017, Radovan Výsmek

  Obecně prospěšná společnost dTest pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Olgy Sehnalové, MBA vyhlašuje 9. ročník Soutěže v tvorbě vzorového čílsa spotřebitelského časopisu pro mládež.
  »Celý článek«

 • Geologická olympiáda

  13. 1. 2017, Radovan Výsmek

  Geologická olympiáda je předmětová soutěž ve znalostech z geologických disciplín určená žákům základních a středních škol. Cílem je napomáhat výuce o neživé přírodě, vyhledávat talentované žáky a systematicky podporovat a rozvíjet jejich odborný růst v tomto směru.
  »Celý článek«

 • 53. ročník krajského kola Chemické olympiády – kategorie A a E

  19. 12. 2016, Radovan Výsmek

  V pátek 9. prosince 2016 se pod patronátem Ústavu chemie v prostorách Laboratorního centra Technologické fakulty UTB ve Zlíně uskutečnilo krajské kolo Chemické olympiády v kategorii A a E, určené pro studenty třetích a čtvrtých ročníků středních škol.
  »Celý článek«

 • Školní cena fair play

  6. 12. 2016, Radovan Výsmek

  Škola je velmi důležitým faktorem ve formování osobnosti. Příkladné chování, čistá a poctivá hra, dodržování zásad fair play, to vše je pro děti velmi podstatnou složkou výchovy. Mít správné příklady v bezprostředním okolí, mezi spolužáky, případně učiteli, by jim mělo pomoci ukázat správnou cestu. Nominace do 21. 12. 2016.
  »Celý článek«

 • Výtvarná soutěž k výročí Marie Terezie

  6. 12. 2016, Radovan Výsmek

  U příležitosti 300. výročí narození české královny Marie Terezie je vyhlášena výtvarná soutěž nazvaná „Za časů české královny Marie Terezie“, která je určena pro děti a mládež od 6 do 19 let. Uzávěrka soutěže je dne 8. března 2017.
  »Celý článek«

 • Soutěž Mladý zahrádkář 2017

  22. 11. 2016, Radovan Výsmek

  Český zahrádkářský svaz pořádá každoročně celostátní soutěž Mladý zahrádkář. V této soutěži je zapojena a hodnocena i kategorie středních škol.
  »Celý článek«

 • Animág Kroměříž 2017

  27. 10. 2016, Radka Evjáková

  Soutěž Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy Kroměříž už přilákala desítky nadějných animátorů ze škol základních i středních, ZUŠ i kroužků. Nyní se můžete opět přidat, protože je odstartováno a do uzávěrky 31. března 2017 můžete vymýšlet, kreslit, vystřihovat, modelovat a políčko po políčku snímat - až vznikne krátký animovaný film.
  »Celý článek«

 • Školní cena fair play

  20. 9. 2016, Jana Vodáková

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pořádá ve spolupráci s Českým olympijským výborem udělování „Školní ceny Fair-play“ pro žáky základních a středních škol.
  »Celý článek«

 • Nejlepší student 2016

  4. 4. 2016, Radka Evjáková

  Letošní ročník soutěže „Nejlepší student“ zahajuje, nominace jsou otevřeny od 1. 4. do 27. 5. 2016. Nejlepší student je vyhlašován od roku 2011.
  »Celý článek«

 • Josef Tomeček ze slavičínského gymnázia zvítězil v národním kole chemické olympiády

  8. 2. 2016, josef maryáš

  ​​Národní kolo 52. Chemické olympiády pro gymnazisty proběhlo ve dnech 25.–28. 1. 2016 na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Vítězem v kategorii A se stal Josef Tomeček z Gymnázia Jana Pivečky a SOŠ Slavičín se ziskem 91 bodů.
  »Celý článek«

 • Soutěž Mladí fotografují památky

  26. 1. 2016, Radovan Výsmek

  Sdružení historických sídel, Čech, Moravy a Slezska vyhlašuje další ročník soutěže Mladí fotografují památky 2016. Celá soutěž vyvrcholí předáváním cen ve Španělském sále na Pražském hradě 19. dubna 2016.
  »Celý článek«

 • Soutěž Co víš o československých legiích?

  13. 1. 2016, Radovan Výsmek

  Nakladatelství Šimon Ryšavy - Edice Brněnský legionář vypysuje 15. ročník mezinárodní soutěže pro mládež "Co víš o československých legiích - Čo vieš o československých légiách?"
  »Celý článek«

 • Soutěž pro žáky francouzského jazyka

  4. 1. 2016, Radovan Výsmek

  V rámci Dnů Frankofonie se uskuteční jako každoročně soutěž pro žáky francouzského jazyka na základních a středních školách v České republice. Bude ji tvořit vědomostní kviz a výtvarná soutěž. Začíná 1. února 2016.
  »Celý článek«

 • Soutěž Spolecně v Evropě

  13. 10. 2015, Radovan Výsmek

  Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže organizuje mezinárodní soutěž žáků pod mottem „Společně v Evropě: Bádensko- Württembersko a Česko“.
  »Celý článek«