Studenti uherskohradišťské obchodní akademie pomáhají s výchovou dětí k dobrým návykům

5. květen 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Jana Galová
Studenti uherskohradišťské obchodní akademie pomáhají s výchovou dětí k dobrým návykům

Studentská společnost Funnycom z Obchodní akademie v Uherském Hradišti vytvořila vzdělávací hru „OUHA, to jsem nevěděl“, která učí děti (3–8 let) zábavnou formou správným návykům v oblastech slušného chování, dopravní výchovy, správného stravování, základů etikety a hygieny. Se svým projektem se dostala v dubnu do národního finále soutěže JA Studentská firma roku. Žáci obdrželi tři celostátní ocenění, první místo v kategorii Nejlepší lídr, druhá místa v kategoriích Prezentace a JA Alumni Activity.

„To je skvělá zpráva. Podnikavost a kreativita jsou oblasti, které Zlínský kraj podporuje prostřednictvím různých projektů. Jsou to zároveň cenné kompetence, jejichž rozvíjením učíme žáky využívat příležitosti, nápady a vytvářet hodnoty pro ostatní,“ zmínila krajská radní pro školství a kulturu Zuzana Fišerová. „Jsem ráda, že se studenti rozhodli pro téma etikety, zdvořilosti a úcty v předškolním věku. Děti se již v raném období učí uznávat základní morální hodnoty. Dnes již víme, že mezi životem založeným na hodnotách a pocitem štěstí existuje vzájemná souvislost. Studentům Obchodní akademie z Uherského Hradiště blahopřeji a držím palce v dalších školních či profesních výzvách“, dodala radní Zuzana Fišerová.

Pokud si chcete hru zakoupit pro svoji rodinu, do mateřské školy nebo školní družiny, neváhejte. Prodej je omezen do konce června. Hru si můžete koupit přes e-shop na webových stránkách Funnycom. Cena jedné hry (tj. 100 herních karet, dřevěná krabice a pravidla hry) je 399 Kč.

Více informací naleznete v následujících videích:
https://itvs24.cz/uherske-hradiste/studentska-firma-pomaha-s-vychovou-deti-k-dobrym-navykum
https://www.youtube.com/watch?v=uwozhjUgCvI&t=13s
https://drive.google.com/file/d/1dYvvzYXTD4P2pJY1Ss6jnozvkEJAf03X/view?usp=sharing