Studenti SOUVK se zapojili do Street Food Festivalu ve Valašských Kloboukách

16. září 2019
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Eva Rohlenová
Studenti SOUVK se zapojili do Street Food Festivalu ve Valašských Kloboukách

V sobotu 14. září 2019 se žáci a žákyně společně s vyučujícími z oboru Kuchař-číšník ze Středního odborného učiliště Valašské Klobouky zúčastnili již druhého ročníku Street food festivalu.

Festival se koná ve Valašských Kloboukách a nabízí široké veřejnosti průřez světovou i regionální gastronomií. Právě z tohoto důvodu nemohla chybět ani místní valašská kuchyně.

„SOU Valašské Klobouky má více než osmdesátiletou tradici odborného vzdělávání, leží v srdci jižního Valašska, v krásném prostředí Bílých Karpat, a tak nebylo vůbec lehké vybrat ten správný recept,” upřesnila paní učitelka Marcela Šuráňová, která měla na starosti přípravu pokrmů na sobotní festival.

„Je důležité studenty seznamovat s recepty našich babiček a prababiček, aby se tradice uchovala pro další generace,” dodal ředitel školy Pavel Hrabina.

V rámci odborného výcviku se studenti mohli zapojit do výroby těchto tradičních pokrmů. A žáci druhého a třetího ročníku si také mohli vyzkoušet stánkový servis a prodej. „Ráda bych poděkovala městu Valašské Klobouky, že nás pozvalo, abychom mohli prezentovat znalosti a zkušenosti našich studentů, kterým bych tímto ráda poděkovala za pomoc. Mé díky patří také kolegům paní Jaroslavě Pospíšilové a panu Jaromíru Lacnému za odbornou pomoc. Budeme se těšit na další ročník Street food festivalu,” dodala Marcela Šuráňová.