Studenti SOU Valašské Klobouky absolvovali zahraniční odborné stáže v rámci projektu Erasmus+

11. listopad 2019
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Dagmar Machů, Andrea Mlynáriková, Jaromír Lacný
Studenti SOU Valašské Klobouky absolvovali zahraniční odborné stáže v rámci projektu Erasmus+

Střední odborné učiliště Valašské Klobouky se v říjnu letošního roku zúčastnilo projektu Erasmus+, který poskytnul studentkám a studentům zahraniční odborné stáže. Erasmus+ je program EU na podporu vzdělávání, odborné přípravy, mládeže a sportu v Evropě. 

Cílem zapojení do projektu v rámci programu ERASMUS+ bylo absolvování třítýdenní odborné praxe v Maďarsku, kde měla dvacetičlenná skupina studentů možnost pracovat v místních podnicích a firmách a prohlubovat si zde své odborné znalosti a dovednosti. Účastníci projektu komunikovali v anglickém, nebo německém jazyce a měli tak příležitost zjistit, na jaké úrovni jsou jejich jazykové vědomosti a mohli je postupně zdokonalovat.

„Budapešť je rychle se rozvíjející město v mnoha směrech. Naši žáci pracovali v oblastech automobilového průmyslu, gastronomie, ve zdravotní a sociální péči, ” uvedl Mgr. Jaromír Lacný.

„Děkujeme za tuto jedinečnou příležitost a všichni budeme rádi vzpomínat na podzimní dny, které jsme v Budapešti strávili, ” dodává Mgr. Lacný.