Středoškoláci se mohou do 30. listopadu 2021 hlásit na stáže Akademie věd ČR

8. listopad 2021
Žáci a studenti
Autor/ka článku: MŠMT
Středoškoláci se mohou do 30. listopadu 2021 hlásit na stáže Akademie věd ČR

Do konce tohoto listopadu mají studentky a studenti středních škol možnost přihlásit se na  na stáže Akademie věd ČR. Stačí kliknout na webové stránky www.otevrenaveda.cz a na celý příští rok se můžou stát středoškoláci také vědci, a poznat tak prostředí laboratoří, knihoven a dalších zajímavých míst spojených se špičkovým výzkumem Akademie věd.

Středoškoláci, buďte hrdiny své doby, napište skvělý motivační dopis a odešlete přihlášku!  Časový rozvrh stáže určuje lektor, lze se ale domluvit tak, aby vyhovoval oběma stranám.

Studentské vědecké stáže projektu Otevřená věda jsou určeny pro studentky a studenty středních škol z celé České republiky včetně studentů maturitních ročníků, a to v případě, že budou pokračovat ve studiu na VŠ či VOŠ. Stáž trvá 12 měsíců, od ledna do prosince, přičemž se jedná minimálně o 8 hodin v měsíci.

Nabídku stáží najdete na webu Otevrevnaveda.cz v Databázi stáží a můžete se rovněž podívat na Medailonky dosavadních stážistů.

Všechny další informace potřebné k přihlášení se na studentské vědecké stáže najdete na www.otevrenaveda.cz a také v sekci Informace pro studenty.

Další zajímavosti se lze dozvědět také ze sociálních sítí projektu na FacebookuInstagramu nebo na Youtube.

 

Zdroj: MŠMT