Startuje nový ročník projektu Kraje pro bezpečný internet!

4. říjen 2022
Pedagogové
Autor/ka článku: Radim Sukop
Startuje nový ročník projektu Kraje pro bezpečný internet!

Od pondělí 3. října 2022 se mohou žáci a studenti základních a středních škol začít vzdělávat v oblasti bezpečnosti na internetu a přitom soutěžit o hodnotné ceny. Projekt Kraje pro bezpečný internet již po osmé spouští svůj soutěžní kvíz. Do soutěže se lze zapojit až do konce února 2023.

Jak soutěžit

Pro žáky a studenty jsou připraveny aktualizované e-learningové lekce a krátké videospoty, kde se dozví nejdůležitější informace z oblasti bezpečnosti na internetu. Na tyto vzdělávací materiály, které je možné využít ve výuce či k samostudiu, navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek jsou soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Žáci a studenti si také mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti. Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné na webu www.KPBI.cz.
V souvislosti s nařízením GDPR je u žáků mladších 16 let vyžadován souhlas rodičů se zpracováním osobních údajů. Žáci a studenti musí při registraci zadat kontaktní údaje na rodiče (telefon či e-mail). Pokud rodiče souhlas do 48 hod. udělí, bude soutěžící zařazen do slosování o hodnotné ceny, pokud ne, bude jeho registrace smazána a nebude moci být zařazen do slosování. Přechodnou dobu 48 hod jsme zvolili proto, aby se žáci a studenti mohli do kvízu zaregistrovat během výuky. Pokud se do soutěžního kvízu zapojili již v minulosti, dovolujeme si upozornit, že je nezbytné, aby byla vytvořena nová registrace.

 

O co se hraje?

Jako každý rok, i letos jsou hlavními partnery soutěžního kvízu společnosti Microsoft a Gordic. Vítězové se tak mohou těšit na hi-tech výhry v podobě x-boxů, tabletů nebo fitness náramků.

 

Projekt Kraje pro bezpečný internet

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit také úzce spolupracuje s Policií ČR. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty a videospoty pro rodiče, seniory, pro mládež a pro odbornou veřejnost.

Soubory ke stažení