Startuje 13. ročník Soutěže Finanční gramotnost

24. říjen 2023
Soutěže a olympiády
Autor/ka článku: Marie Štefánková, ředitelka Soutěže Finanční gramotnost
Startuje 13. ročník Soutěže Finanční gramotnost

Dovolujeme si opět po roce vás, vaše žáky a vaši školu pozvat do 13. ročníku Soutěže Finanční gramotnost. Soutěž žákům ukáže, jaké jsou jejich znalosti ze světa financí. Zároveň jim umožní porovnat své síly s vrstevníky z celé země. Vy, coby pedagogové, uvidíte, jak si stojí vaši žáci a studenti. Dozvíte se také, jaké výsledky nesou výukové programy zaměřené na finanční gramotnost.

Otázky v soutěži se oproti předchozím ročníkům snaží ještě více odrážet praktickou stránku učiva a reagují na aktuální témata. V kvízových otázkách na žáky čekají úkoly, které simulují situace, se kterými se setkávají v běžném životě.

Registrace a školní kola budou probíhat od 11. 10. do 20. 12. 2023, včetně. Více informací o soutěži najdete na webu www.financnigramotnost.cz

Nejúspěšnější týmy z celé republiky čekají nejen zajímavé odměny, ale také zážitek s doprovodným programem v podobě finálového klání, který se uskuteční 26. 4. 2024 v prostorách ČNB v Praze.

V mezičase soutěže si můžete zažádat o možnost zajištění odborné besedy na vaší škole. Přednášky jsou koncipovány jako besedy či rozpravy vedené odborníky, kteří žákům téma finanční gramotnosti pomohou přiblížit na praktických ukázkách.

Zájem o odborné besedy byl v loňském ročníku enormní. Proto jsme se rozhodli umožnit vám přihlášení již od prvního dne registrace, tedy od 11. 10. 2023. Kapacita je aktuálně nastavena na 50 besed v rámci celé České republiky. Neváhejte tedy s vaším přihlášením. Přihlášení na besedu je možné provést ve vašem profile po provedení registrace do soutěže. Ve své objednávce prosím ideálně rovnou uveďte, pro jaký ročník by se beseda měla konat, kolik žáků se ji cca zúčastní a zda máte konkrétní téma či necháte volbu výběru na lektorovi. My s vámi poté upřesníme detaily a propojíme vás s daným lektorem, který besedu povede.

Pokud byste potřebovali pomoc s registrací školy či máte dotaz k přihlášení svých žáků do soutěže, využijte naši podporu na financnigramotnost@metodica.cz . V pracovní dny (pondělí až pátek) od 8 do 15 hodin jsme vám k dispozici nově i na lince 246 056 110.