Startuje 10. ročník soutěžního kvízu s KPBI o hodnotné ceny!

2. říjen 2023
Soutěže a olympiády
Autor/ka článku: Lucie Časarová
Startuje 10. ročník soutěžního kvízu s KPBI o hodnotné ceny!

Zveme Vás k účasti v jubilejním 10. ročníku soutěžního kvízu v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Od pondělí 2. října 2023 se mohou žáci a studenti základních a středních škol vzdělávat v oblasti bezpečnosti na internetu a vyhrát hodnotné ceny. Do soutěže je možné se zapojit do konce února 2024.

Jak soutěžit

Pro žáky a studenty jsou připraveny e-learningové lekce, krátké videospoty na YouTube nebo podcasty na Spotify, kde se dozví nejdůležitější informace z oblasti bezpečnosti na internetu. Na tyto vzdělávací materiály, které je možné využít ve výuce či k samostudiu, navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek jsou soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Žáci a studenti si také mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti. Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné na webu www.kpbi.cz.

O co se hraje?

Jako každý rok, i letos jsou hlavními partnery soutěžního kvízu společnosti Microsoft a Gordic. Vítězové se tak mohou těšit na hi-tech výhry v podobě xboxů, dronů, tabletů nebo chytrých hodinek.

Projekt Kraje pro bezpečný internet

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován po záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit také úzce spolupracuje s Policií ČR. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty a videospoty pro rodiče, seniory, pro mládež a pro odbornou veřejnost. V letošním roce projekt také představil podcasty – rozhovory s odborníky na IT bezpečnost.

Krajský koordinátor projektu KPBI ve Zlínském kraji:

Radim Sukop
577 043 744
radim.sukop@zlinskykraj.cz

Soubory ke stažení