SŠ informatiky, elektrotechniky a řemesel v Rožnově má nové prostory pro praktickou výuku

24. únor 2020
Aktuality
Autor/ka článku: Jan Vandík
SŠ informatiky, elektrotechniky a řemesel v Rožnově má nové prostory pro praktickou výuku

Zmodernizovaná a rozšířená budova praktického vyučování byla slavnostně otevřena na Střední škole informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov pod Radhoštěm. Investorem akce za téměř 40 milionů korun, která významně zvýší kvalitu odborného vzdělávání žáků na úroveň odpovídající současným požadavkům praxe, byl Zlínský kraj.

„Pro žáky této školy je obrovskou výhodou, že to co zde naučí, mohou uplatnit hned za zdmi školy, protože v Rožnově je spousta firem, které potřebují mladé odborníky. Perspektiva budoucího uplatnění je tedy pro zdejší žáky veliká a já si moc přeji, aby úspěšných absolventů školy bylo co nejvíce,“ uvedl během slavnostního zahájení hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Díky nové přístavbě ke stávajícímu areálu objektu praktické výuky vzniklo ve škole místní centrum odborného vzdělávání pro technické obory. Rozšířeny byly prostory dílen autoelektrikářů s novým vybavením včetně učebny pro 9 žáků. V druhé části přístavby je učebna pro obor elektrikář silno- a slaboproud. Probíhat zde bude výuka inteligentní elektroinstalace.

Součástí stavebních prací bylo také zlepšení bezbariérového přístupu do prostor praktické výuky. Osazen zde byl pásový schodolez určený pro přepravu invalidních vozíků. Ve 4. nadzemním podlaží bylo vybudována dvě bezbariérová WC, jedno v oddělení pro chlapce, druhé v oddělení pro dívky.

Na tuto akci za 39,515 milionu korun se kraji podařilo získat dotaci 31,729 milionu korun z Integrovaného regionálního operačního programu.

Zdroj: Zlínský kraj