SPŠ Otrokovice se účastní projektu „Wavin do škol“

2. březen 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: David Hubáček
SPŠ Otrokovice se účastní projektu „Wavin do škol“

V rámci projektu „Wavin do škol“ byla SPŠ Otrokovice, která má ve své široké nabídce oborů učební obor Instalatér a maturitní obor Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení, oslovena společností Wavin Czechia s.r.o. s nabídkou ke spolupráci na technické podpoře vzdělávání žáků těchto oborů s instalatéry.

Vzhledem k tomu, že SPŠ Otrokovice  prolíná teoretickou výuku s odborným výcvikem všemi směry, včetně úzké spolupráce s bezmála 50 firmami Zlínského regionu, nezaváhala SPŠ Otrokovice ani na chvíli s touto účastí. Díky svému vedení, vybavení a práci pedagogických pracovníků je SPŠ Otrokovice na vysoké úrovni, což značí i to, že je jmenována CTI ČR vedoucí školou ve Zlínském kraji v oboru Instalatér. V rámci distanční výuky se pedagogové  s maximálním úsilím pustili do on-line vyučovacích hodin na dálku přes jednotnou komunikační platformu MS Teams.

Dálková teoretická výuka neznamená vždy jen omezenou výuku. Stačí notebook s kamerou, chytrý mobil a přenosu ze školy či dílny už nic nebrání. Je třeba se dívat na současnou situaci jako výzvu a nebránit se novinkám. Žáci nemusí přijít o zajímavé výklady ze školního Experimentária s interaktivními výukovými panely k vytápění, vzduchotechnice a alternativním zdrojům tepelné energie nebo dalších názorných expozic školy k dalším principům teplovodního vytápění, plynárenství a vodoinstalací.

V rámci výuky žáky během běžného školního roku navštěvují zástupci odborných firem s novinkami z praxe. Ani o tyto školení žáci nemusí být ochuzeni. Právě společnost Wavin s.r.o. nabídla mnoho webinářů v rámci Wavinacademy.  Žáci si nemusí zvykat na nové prostředí, protože webináře a školení společnosti Wavin s.r.o. jsou vedeny právě v platformě MS Teams. Žáci se účastní jednotlivých webinářů v rámci on-line výuky Instalatérů a oboru „MIEZ“ a to přímo v reálném čase s možností diskuze popřípadě sledují webináře ze záznamu.  Naposledy se podařilo v rámci řádných rozvrhů sloučit do jedné vyučovací hodiny na dálku dvě třídy napříč učebními a maturitními obory a sdílením živého přenosu webináře „Nová tichá kanalizace Wavin AS+“.

Závěrem můžeme uvést, že spojení mezi žáky a učiteli SPŠ Otrokovice, ale též utužení kontaktů s firmami z praxe, nezabrání ani doba covidová. Covid určitě život SPŠ Otrokovice nezastaví!