Soutěžní kvíz s KPBI až do 29. února

14. leden 2024
Soutěže a olympiády
Autor/ka článku: Radim Sukop
Soutěžní kvíz s KPBI až do 29. února

Až do 29. února 2024 se mohou žáci a studenti základních a středních škol ve všech krajích České republiky v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet vzdělávat v oblasti bezpečnosti na internetu, zapojit do soutěžního kvízu a vyhrát hodnotné ceny. Soutěží se v kategorii I. stupeň ZŠ, II. stupeň ZŠ a Střední školy.

Jak soutěžit

Pro žáky a studenty jsou připraveny e-learningové lekce, krátké videospoty, podcasty a pracovní listy kde se dozví nejdůležitější informace z oblasti bezpečnosti na internetu. Na tyto vzdělávací materiály, které je možné využít ve výuce či k samostudiu, navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek jsou soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Žáci a studenti si také mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti. Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné na webu www.kpbi.cz.

O co se hraje?

Jako každý rok, i letos jsou hlavními partnery soutěžního kvízu společnosti Microsoft a Gordic. Vítězové se tak mohou těšit na hi-tech výhry v podobě xboxů, dronů, tabletů nebo chytrých hodinek.

Projekt Kraje pro bezpečný internet

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován po záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit také úzce spolupracuje s Policií ČR. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty. Dále také v rámci projektu vznikly videospoty a podcasty.

Tip na závěr

Rádi byste nápovědu do soutěžních kvízů? Skočte si pro ni na facebookový profil KPBI!

Více informací o projektu poskytne krajský koordinátor KPBI:

Radim Sukop
577 043 744
radim.sukop@zlinskykraj.cz