Soutěž Středoškolák roku 2020

6. květen 2020
Soutěže a olympiády
Autor/ka článku: Ondřej Belfín
Soutěž Středoškolák roku 2020

Již pošesté ocení organizace ProStředoškoláky studenty, kteří jsou výjimečně aktivní v mimoškolních činnostech. Hodnotí se zejména počet a rozsah mimoškolních aktivit, dílčí úspěchy a vynaložené úsilí a také pestrost aktivit. Registrace soutěžících je možná do 29. května 2020.

V minulém ročníku soutěž jasně ovládl Maxim Kozlov z gymnázia Nový PORG v Praze. Tento podnikavý nadšenec se inspiroval Zuckerbergovou výzvou a vytvořil nový, zcela originální budík UNDOUT Sleep box, momentálně se připravuje jeho sériová výroba a prodej. Mimo to na svůj YouTube kanál @themaxkozlov natáčí inspirativní rozhovory se špičkami ve svých oborech z celého světa. A společně s kamarádem se pustil do podcastu StartupKidz, kterým motivují mladé lidi z České republiky a Slovenska.

Podobně vypadají i ostatní příběhy, se kterými se porotci každý rok setkávají. A jak vlastně celá soutěž probíhá? Do 29. května mají středoškoláci možnost se registrovat na webových stránkách soutěže www.prostredoskolaky.cz/soutez. Ve formuláři uvedou aktivity, kterých se zúčastnili a úspěchy, kterých v nich dosáhli. Po ukončení přihlašování porotci z řad organizátorů soutěže pečlivě vyberou TOP 25 nejaktivnějších středoškoláků. Tito studenti v září zamíří na seznamovací víkendové setkání. Cílem celé akce je vytvořit jedinečnou komunitu těch nejaktivnějších studentů z celé České republiky.

Vyvrcholením celé soutěže bude vzdělávací Akademie pro 65 nejúspěšnějších účastníků a slavnostní vyhlášení soutěže, jež se uskuteční v průběhu září v Praze. Těm nejlepším budou předány hodnotné ceny, těšit se mohou na Xbox, a další elektroniku či zážitkové a vzdělávací kurzy.

Organizace ProStředoškoláky pořádá soutěž Středoškolák roku již od roku 2015, dále provozuje nejucelenější interdisciplinární informační portál o středoškolských mimoškolních aktivitách v České republice, jež zahrnuje více než 350 tuzemských a zahraničních mimoškolních aktivit. Organizace taktéž pravidelně pořádá vzdělávací akce a setkání komunity aktivních středoškoláků v ČR.

Záštitu nad soutěží Středoškolák roku 2020 převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Hlavními partnery soutěžTiskova zprava_Stredoskolak roku 2020_.pdfe jsou Hlavní město Praha, Microsoft, AKKA Czech Republic, Nadace Čtení pomáhá, Leaf Academy a First International Ballet School in Prague.

 

Kontaktní osoba:

Ondřej Belfín

+420 721 216 420

ondra.belfin@prostredoskolaky.cz