Soutěž pro studenty středních škol EU4U

14. prosinec 2021
Soutěže a olympiády
Autor/ka článku: Aleš Hanus
Soutěž pro studenty středních škol EU4U

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR vyhlašuje kreativní  soutěž – EU4U, jejíž podstatou je představit projekt podpořený z fondů EU, a to prostřednictvím natočením videa nebo vytvořením plakátu. Do této soutěže se zapojují jednotlivci nebo až tříčlenné týmy, a to bez účasti pedagoga.

O co se hraje?

  • 1. místo v každé kategorii: poukaz do internetového obchodu na 3 000 Kč
  • 2. místo v každé kategorii: poukaz do internetového obchodu na 2 000 Kč
  • 3. místo v každé kategorii: poukaz do internetového obchodu na 1 000 Kč

Kdo se může zúčastnit?

Každý středoškolák! A pokud raději tvoříš v týmu, můžeš se spojit s dalšíma dvěma spolužáky. Když vyhrajete, cenu pak získá každý z vás!

Jak se přihlásit?

Do soutěže se můžete přihlásit nejpozději do 31. prosince 2021 přes registrační formulář na webu DotaceEU.cz. Pokud bude příloha moc velká, můžeš pro její zaslání využít nějakou online úschovnu. Nezapomeň nám také napsat, kde by tvůj příspěvek – a je jedno, jestli je to video nebo plakát – měl být zveřejněn a koho by měl oslovit, tedy kdo je cílová skupina. Do e-mailu připiš také jméno, příjmení a střední školu každého člena týmu.

Co když neznám žádný projekt podpořený z fondů EU?

Pořádně se podívej kolem sebe, určitě někde velmi brzo objevíš vlajku EU! Nebo jdi rovnou na www.mapaprojektů.cz – najdeš tam desítky tisíc projektů, které díky EU vznikly!

Natoč video

Je jedno, jestli máš mobil nebo profesionální kameru. Vyber projekt podpořený z fondů EU a natoč o něm krátký spot! Důležité není jen zapnout kameru, ale i dobrý scénář, režie a střih – představ si, že video máš umístit na Facebook nebo Instagram. Video by mělo být poutavé, krátké, a přesto vypovídající.

Vytvoř plakát

Máš raději grafiku? Tak propaguj projekt pomocí plakátu. Zvol poutavý nadpis, grafiku, co zaujme, a vhodnou kompozici. Projekt můžeš dojít vyfotit a fotku také použít. Nakonec si pohraj s fonty a s barvami a ukaž ho světu, nebo alespoň nám. Přestože ho budeš dělat na počítači, je důležité, aby vypadal dobře i vytištěný.

 

Podrobnější informace naleznete na webu www.dotaceeu.cz nebo v souborech níže. Pokud budete potřebovat bližší informace, rád Vám je zodpovím na níže uvedeném kontaktu.

 

Ing. Bc. Aleš Hanus
Koordinátor informačních aktivit o ESI fondech v Eurocentru Zlín
Obdbor publicity a evaluací fondů EU
Oddělení Eurocenter a Eurofonu
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Eurocentrum Zlín
J. A. Bati 5520, 760 01 Zlín
Budova č. 22, Areál Svit Zlín
2. patro, kancelář č. 337

Tel.: +420 577 522 861
E-mail: ales.hanus@mmr.cz
www.dotaceeu.cz
www.eurocentra.cz
https://www.facebook.com/ec.zlin/

 

Soubory ke stažení