Soutěž pro studenty středních škol EU4U

15. prosinec 2020
Soutěže a olympiády
Autor článku: Aleš Hanus
Soutěž pro studenty středních škol EU4U

Ministerstvo pro místní rozvoje ČR vyhlašujeme kreativní  soutěž – EU4U, jejíž podstatou je představit projekt podpořený z fondů EU, a to prostřednictvím natočením videa nebo vytvořením plakátu. Do této soutěže se zapojují jednotlivci nebo až  tříčlenné týmy, a to bez účasti pedagoga.

O co se hraje?

  • 1. místo v každé kategorii: poukaz do internetového obchodu na 3 000 Kč
  • 2. místo v každé kategorii: poukaz do internetového obchodu na 2 000 Kč
  • 3. místo v každé kategorii: poukaz do internetového obchodu na 1 000 Kč

Kdo se může zúčastnit?

Každý středoškolák! A pokud raději tvoříš v týmu, můžeš se spojit s dalšíma dvěma spolužáky. Když vyhrajete, cenu pak získá každý z vás!

Jak se přihlásit?

Přihlásíš se zasláním svého originálního výtvoru na e-mail souteze@mmr.cz nejpozději do 30. prosince 2020. Pokud bude příloha moc velká, můžeš pro její zaslání využít nějakou online úschovnu. Nezapomeň nám také napsat, kde by tvůj příspěvek – a je jedno, jestli je to video, plakát nebo texty – měl být zveřejněn a koho by měl oslovit, tedy kdo je cílová skupina. Do e-mailu připiš také jméno, příjmení a střední školu každého člena týmu.

Co když neznám žádný projekt podpořený z fondů EU?

Pořádně se podívej kolem sebe, určitě někde velmi brzo objevíš vlajku EU! Nebo jdi rovnou na www.mapaprojektů.cz – najdeš tam desítky tisíc projektů, které díky EU vznikly!

Natoč video

Je jedno, jestli máš mobil nebo profesionální kameru. Vyber projekt podpořený z fondů EU a natoč o něm krátký spot! Důležité není jen zapnout kameru, ale i dobrý scénář, režie a střih – představ si, že video máš umístit na Facebook nebo Instagram. Video by mělo být poutavé, krátké, a přesto vypovídající.

Vytvoř plakát

Máš raději grafiku? Tak propaguj projekt pomocí plakátu. Zvol poutavý nadpis, grafiku, co zaujme, a vhodnou kompozici. Projekt můžeš dojít vyfotit a fotku také použít. Nakonec si pohraj s fonty a s barvami a ukaž ho světu, nebo alespoň nám. Přestože ho budeš dělat na počítači, je důležité, aby vypadal dobře i vytištěný.

 

Podrobnější informace naleznete na webu www.dotaceeu.cz nebo v souborech níže. Pokud budete potřebovat bližší informace, rád Vám je zodpovím na níže uvedeném kontaktu.

 

Ing. Bc. Aleš Hanus
Koordinátor informačních aktivit o ESI fondech v Eurocentru Zlín
Obdbor publicity a evaluací fondů EU
Oddělení Eurocenter a Eurofonu
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Eurocentrum Zlín
J. A. Bati 5520, 760 01 Zlín
Budova č. 22, Areál Svit Zlín
2. patro, kancelář č. 337

Tel.: +420 577 522 861
E-mail: ales.hanus@mmr.cz
www.dotaceeu.cz
www.eurocentra.cz
https://www.facebook.com/ec.zlin/

 

Soubory ke stažení