Soutěž o Cenu Za sklem v kategorii „Třídní tým akce Česko Běží Modře“

5. duben 2024
Soutěže a olympiády
Autor/ka článku: Julie Kubecová
Soutěž o Cenu Za sklem v kategorii „Třídní tým akce Česko Běží Modře“

Organizace Za sklem o. s. vyhlašuje pro mateřské, základní a střední školy soutěž o Cenu Za sklem o. s. v kategorii „Třídní tým akce Česko Běží Modře“.

Dne 28. 4. 2024 se ve Zlíně koná charitativní běh ČESKO BĚŽÍ MODŘE na podporu lidí s poruchou autistického spektra.

Podmínky soutěže

Třídní tým s nevyšším počtem registrovaných běžců z řad dětí, žáků, studentů, pedagogů, rodičů, prarodičů nebo přátel školy získá Cenu Za sklem o. s. ve formě finanční odměny:

1. místo 10 000 Kč
2. místo 5 000 Kč
3. místo 3 000 Kč

Vyhlášení úspěšných Třídních týmů a předání cen proběhne v den konání běhu, 28. 4. 2024 v 17 hodin na náměstí Míru. Odměníme Třídní týmy s nejvyšším počtem registrovaných účastníků akce Česko Běží Modře ve Zlíně. Jednotliví členové Třídních týmů se registrují ve formě běhu (rodinný běh, virtuální atd.) dle svého výběru. Využití finanční odměny je na vlastním uvážení Třídních týmů.

Kde najdu informace?

Podrobnější informace najdete na webu www.ceskobezimodre.cz

Jak se registrovat?

Registrace probíhá prostřednictvím přihlašovacího systému eventreg.cz. 

Jak zajistit jedinečný identifikátor pro vyhodnocení?

Při registraci je nutné vyplnit do kolonky Team, jakýkoliv zvolený název daného Třídního týmu, dle kterého bude možné vyhodnotit týmy nejpočetnější.

Forma běhu pro vyhodnocení

Registrace na běh 28. 4. 2024 Zlín do jakékoliv kategorie (součástí rodinného běhu na 2 km je i chůze jako motivace pro babičky a dědečky nebo lidi, kteří „jen“ rádi chodí).

Registrace do virtuálního běhu

Zvolený název Třídního týmu prosím napište na e-mail: hana.hrackova@zlin.eu, v kopii na e-mail: trskova@zasklem.com a to v termínu do 15. 4. 2024. Současně uveďte i kontaktní osobu (jméno, příjmení, titul, e-mail, telefon), která bude případně cenu za Třídní tým přebírat.

Registrace do soutěže bude ukončena v úterý 23. 4. 2024 ve 23.59 a platí jen pro přihlášky do závodu ve Zlíně, a to jak pro fyzickou, tak i virtuální formu běhu. Tři nejpočetnější Třídní týmy budou informovány o svém úspěchu dne 24. 4. 2024. V den konání běhu, 28. 4. 2024, proběhne při vyhodnocení a předávání cen i focení vítězných Třídních týmů s ambasadorem běhů, panem Martinem Koukalem, mistrem světa v klasickém lyžování.

2. duben – Světový den zvýšení povědomí o autismu (WAAD) vyhlásila Valná hromada OSN na svém zasedání v roce 2007. Od roku 2008 bývají významné budovy měst v noci z 2. na 3. dubna nasvíceny modrou barvou symbolizující komunikaci, jednu ze tří hlavních oblastí, které jsou pro lidi na spektru autismu limitující.

Modrou barvou oblečení/ doplňku, účastí na některé z řady charitativních, benefičních, vzdělávacích nebo kulturních akcí, které po celé ČR probíhají i sdílením relevantních informací o autismu vyjádříte podporu a respekt k lidem, kteří s PAS mezi námi žijí. V ČR je to na 270 000 lidí.

Od roku 2014 pořádá Platforma Naděje pro Autismus osvětovou kampaň Česko svítí modře www.nadejeproautismus.cz. Organizace Za sklem o. s. na ni v letošním roce navázala charitativní akcí Česko Běží Modře.