Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Studijní program - Učitel naživo

Rozsáhlá praxe a těsná spolupráce s učiteli ve školách, to jsou hlavní výhody studijního programu Učitel naživo. Nově koncipované studium učitelství ukazuje jednu z možných cest k pedagogické profesi.

Po roční pilotáži vstupuje do ostrého provozu vzdělávací projekt Učitel naživo, který chce být alternativou běžnému pedagogickému vzdělání. V prvním roce se otevírá studium pro několik desítek zájemců. EDUin tuto aktivitu vítá především jako možnost ověřit, zda je možné během jednoho nebo dvou let intenzivního studia těsně napojeného na spolupracující školy, rozvinout schopnost učit i u zájemců, kteří původně vystudovali jiný než učitelský obor.

Zdeněk Slejška, ředitel EDUin, řekl: „Debata o tom, jak přivést k pedagogické práci nové a motivované lidi, se vede už několik let. Stejně časté jsou stesky nad nedostatečnou praxí zájemců o učitelství. Tady máme možnost si v praxi ověřit, jak by mohlo fungovat studium postavené na každodenní spolupráci se školami. Každý týden jeden den ve škole, zpětná vazba od párového učitele, soustavná podpora mentorů, s nimiž může student probrat problémy, na které v hodině narazí. To je přesně to, co by potřeboval každý student pedagogiky, ale i většina začínajících učitelů.“

Krátké informační video ZDE.

Studijní program Učitel naživo běží už rok ve zkušebním provozu. Naostro odstartuje v září 2017. Je založen na půlroční praxi ve školách (350 hodin přímé praxe) i teoretickém studiu (370 hodin teorie). Od běžného pedagogického studia se odlišuje především tím, že v rámci praxe budou studenti učit jako tandemoví – pároví učitelé. To zajistí silnou zpětnou vazbu a reflexi jejich práce. Studium je možné absolvovat podle časových možností během jednoho či dvou let. Více na stránkách projektu.

Zdroj: www.Eduin.cz

Autor:
Vložil/a: Radka Evjáková