Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Týden otevřeného vzdělávání

V druhém březnovém týdnu se uskuteční již sedmý celosvětový ročník  Týdne otevřeného vzdělávání, jehož cílem je upozornit na tvorbu a šíření otevřených vzdělávacích zdrojů. 


Termíny online setkání vždy od 20:00 (není-li uvedeno jinak).

Zde najdete výčet akcí:

6. 3. 2018, Jak na rozvoj podnikavosti ve škole

Lektoři Kateřina Lichtenberková a Lukáš Hula shrnou, co nového se skrývá v oblasti výchovy k podnikavosti a jaké projekty se jí aktuálně věnují. Webinář je součástí Týdne otevřeného vzdělávání 2018, výjimečně se uskuteční od 17:00.

Podnikatelské kompetence jsou dnes (nejen) v Evropě chápány jako jedny z nejdůležitějších pro život a s rozmachem Průmyslu 4.0 se tento směr bude ještě prohlubovat. Téma výchovy k podnikavosti nabývá v poslední době na vážnosti i v ČR, což se ukazuje např. v případě akčních plánů rozvoje vzdělávání krajů, obcí a škol, kam se dostala jako jedna z povinných oblastí. Pojďme si shrnout, co se pod touto oblastí skrývá, jaké projekty se jí aktuálně věnují a předat si zkušenosti, jak je možné s podnikavostí pracovat na základní či střední škole

8. 3. 2018, Regionální učebnice a místně ukotvené učení¨

Lektor Martin Kříž již seznámil posluchače s badatelskou výukou v přírodě. Nyní rozšíří hranice a podívá se do regionu.

14. 3. 2018, Třídnická hodina – hry a techniky na soudržnost třídy, diagnostické techniky

První část setkání věnovaná tématu třídnických hodin. Mohou být tato setkání učitele s žáky hravá a oboustranně přínosná? Lektoři Petr Bureš a Vítek Hrbáček si to rozhodně myslí.

21. 3. 2018, Badatelské aktivity (nejen) v hodinách přírodovědy

Badatelsky orientované vyučování patří mezi výukové metody, které nejsou mezi učiteli příliš známé. Proto je zda další webinář na toto téma. Jan Horák Vás bude inspirovat svými nápady.

Zdroj: RVP

Autor: Ivo Krobot
Vložil/a: Jana Cenková