Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Týden otevřeného vzdělávání

Týden otevřeného vzdělávání (4.-8. 3. 2019) je oslavou globálního hnutí Open Education. Jejím cílem je zvýšit povědomí o pohybu a jeho dopadu na výuku a učení po celém světě. O týdnu otevřeného vzdělávání v ČR Vás budeme postupně informovat. 

Co je týden otevřeného vzdělávání?

Týden otevřeného vzdělávání byl založen v roce 2013 konsorciem otevřeného vzdělávání, jeho cílem je zvýšit povědomí a předvést dopad otevřeného vzdělávání na výuku a učení po celém světě. Týden otevřeného vzdělávání se stal jedním z nejvýznamnějších globálních akcí, které uznávají vysoký úspěch a excelenci v otevřeném vzdělávání.

Týdenní událost odráží úžasnou práci z více než desítek kategorií, včetně živých, osobních událostí, webinářů, projektů a zdrojů. Best-of-the-Best se účastní Open Week.

Otevřené vzdělávání zahrnuje zdroje, nástroje a postupy, které využívají rámec otevřeného sdílení pro zlepšení přístupu a efektivity vzdělávání na celém světě. Kombinuje tradice sdílení znalostí a tvorby s technologií 21. století a vytváří obrovské množství otevřených sdílených vzdělávacích zdrojů a zároveň využívá dnešní kooperativní duch pro rozvoj vzdělávacích přístupů, které reagují na potřeby žáků.

Myšlenka svobodného a otevřeného sdílení ve vzdělávání není nová. Ve skutečnosti je sdílení pravděpodobně nejzákladnějším znakem vzdělání: vzdělání je sdílení vědomostí, informací a informací s ostatními, na kterých lze budovat nové znalosti, dovednosti, myšlenky a porozumění.

Otevřené vzdělávání se snaží rozšířit vzdělávací možnosti tím, že využije sílu internetu, umožňuje rychlé a v podstatě svobodné šíření a umožní lidem na celém světě přístup k vědomostem, spojit se a spolupracovat.

Lidé se mohou spojit s ostatními, kteří by se jinak nesetkali, aby sdíleli nápady a informace. Materiály lze přeložit, smíchat, rozdělit a otevřeně sdílet, zvýšit přístup a pozvat nové přístupy. Kdokoliv může získat přístup k vzdělávacím materiálům, vědeckým článkům a podpůrným vzdělávacím společenstvím, kdykoli chtějí. Vzdělání je k dispozici, přístupné, upravitelné a zdarma.


Pořadatel: EDUin   www.eduin.cz


Autor:
Vložil/a: Radka Dohnalová