Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Zvyšování kompetencí žáků středních škol bez maturitní zkoušky

Pozvánka na závěrečnou odbornou konferenci v rámci projektu „Zvyšování kompetencí žáků středních škol bez maturitní zkoušky“. Jedná se již v pořadí o 4. konferenci, která se tentokrát uskuteční v termínu 20.–21. září 2019 v Přerově.


Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

dovolte mi, abych Vás i Vaše kolegy srdečně pozval na závěrečnou odbornou konferenci v rámci projektu „Zvyšování kompetencí žáků středních škol bez maturitní zkoušky".

Jedná se již v pořadí o 4. konferenci, která se tentokrát uskuteční v termínu 20.–21. září 2019 v Přerově.

Počátečním impulsem pro vytvoření projektu byla potřeba pomoci pedagogům, kteří pracují s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami s učebními materiály, kterých je pro tyto žáky nedostatek. Pomoci jsme nechtěli pouze pedagogům ale především žákům.

V průběhu tří let jsme v zapojených školách vytvářeli a následně testovali nové inovativní metody pro výuku funkčních gramotností a občanských a sociálních kompetencí u žáků středních škol bez maturitní zkoušky. Průběžné pokroky u žáků jsme mapovali pomocí kvantitativního výzkumu doplněného o kvalitativní výzkum v závěrečném období.

Cílem konference je zrekapitulovat celý projekt, vytváření, implementaci a následné ověřování inovativních metod pro výuku funkčních gramotností (matematické, finanční a čtenářské) a občanských a sociálních kompetencí žáků středních škol bez maturitní zkoušky. Rekapitulovat nebudu pouze já, ale především zapojení pedagogové. Svou roli a poznatky v projektu představí školní psychologové a v neposlední řadě vedoucí volnočasových aktivit.

V rámci konference proběhnou praktické workshopy, kde budou prezentovány ukázky vytvořených pedagogických lekcí z jednotlivých gramotností. Zároveň si pak můžete se samotnými tvůrci pohovořit o výhodách používání těchto lekcí. Zajímavým oživením budou instruktážní videa k metodikám.

Pedagogové–účastníci konference, kromě samotného zážitku z konference, budou mít hrazeno cestovné, ubytování, stravování a účast na doprovodném programu

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

vím, že nestačí kvalitní dílo vytvořit, ale je důležité jej dobře prezentovat a rozšířit mezi co nejvíce pedagogů. Pokud vás zaujalo téma a náplň konference, a navíc máte zájem podpořit naši snahu o smysluplnou změnu v odborném školství a jeho kurikula, rádi vás na konferenci v Přerově uvidíme. Podrobné informace k organizaci konference jsou uvedeny v pozvánce.

 

Za realizační tým


Rastislav Jankula, manažer projektu


 POZVÁNKA_ZAVĚREČNÁ KONFERENCE PŘEROV 2019.pdf

 KONFERENCE_PŘEROV_přihláška_školy SŠ.docx


Autor: Rastislav Jankula
Vložil/a: Jana Cenková