Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Mezinárodní týden koučování 2017

​Jedná se o týden věnovaný profesionálnímu koučování, který je každoročně vyhlašován Mezinárodní federací koučů (ICF). Letos připadá na týden od 15. do 21. 5. 2017. V tomto týdnu poskytují koučové, kteří se k akci připojili, koučovací ochutnávky, setkání a workshopy bez nároku na honorář každému, kdo má zájem se s profesionálním koučováním seznámit.

V letošním roce bude ICW zahrnovat více než 50 akcí pořádaných v 10 regionech České republiky. K akci se připojilo 40 profesionálních koučů. Část těchto akcí je pouze pro partnery ICW, část je otevřena široké veřejnosti. Novinkou letošního ročníku je partnerské spojení v rámci CSR projektu s Nadací Terezy Maxové, kde koučové nabízí pro bono hodiny na podporu pracovníků v azylových domech, konkrétně v Domově na půl cesty MAJÁK a v Azylovém domě AGAPÉ Krupka 

Projekt zahrnuje téměř 50 koučovacích hodin v průběhu dubna až prosince 2017 v celkové „pro bono hodnotě“ Kč 216 000. Partnery Mezinárodního týdne koučování jsou společnosti, které podporují koučovací kulturu. Hlavním partnerem se letos stala společnost Hella Autotechnik Nova, s.r.o., hlavním mediálním partnerem se stala TV NOVA. 

Slavnostní zahájení Mezinárodního týdne koučování proběhne tentokrát v Brně, v pondělí 15. 5. 2017 v 9 hodin, na Kariérním centru Masarykovy univerzity. Akce je pořádána „Pod záštitou Hospodářské komory České republiky“ International Coach Federation (ICF) = Mezinárodní federace koučů, založená v roce 1995, je největší světová organizace sdružující profesionální kouče ze 128 zemí celého světa. ICF se zaměřuje na rozvoj profese kouče. Definuje vysoké profesní standardy, zajišťuje nezávislou certifikaci pro kouče a podporuje vytváření globální sítě certifikovaných profesionálních koučů. ICF podporuje kontinuální vzdělávání koučů a akredituje školy a vzdělávací programy podle přijatých standardů pro zaručení profesionality koučování. 

V České republice působí Mezinárodní federace koučů od roku 2005. V současné době se Česká pobočka Mezinárodní federace koučů, ICF ČR, zaměřuje zejména na podporu profesionálního koučinku, rozvoj vzdělávání v tomto oboru a pořádání akcí, kde je možné získat praktickou zkušenost a zážitek z práce s profesionálním koučem.

Více informací najdete zde: http://icw2017.coachfederation.cz/ 

Autor:
Vložil/a: Radka Evjáková