Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Dny elektronové mikroskopie v Brně
Víte, že je Brno významným centrem elektronové mikroskopie? A že se těchto přístrojů, kterým patří budoucnost, v moravské metropoli vyrobí třetina celosvětové produkce? Díky elektronovým mikroskopům totiž mohou vědci prozkoumat nespočet neprobádaných oblastí. 

Tyto přístroje odhalují protilátky proti nebezpečným virům, objasňují zapeklité případy v kriminalistice, vyvíjejí procesory a čipy do elektroniky, či odhalují spoustu neprobádaných oblastí například v materiálovém inženýrství nebo archeologii. Pomocí mikroskopů také výzkumníci nacházejí způsoby, jak bojovat s rakovinou, Alzeheimerovou či Parkinsonovu chorobou.

Prozkoumejte se svými žáky nepředstavitelné možnosti těchto jedinečných přístrojů. V rámci akce Dny elektronové mikroskopie v Brně jsme pro vás spolu s mnoha partnery připravili interaktivní programy, přednášky či exkurze ve vědeckých ústavech a také u brněnských výrobců elektronových mikroskopů. V příloze naleznete seznam akcí, které můžete ve čtvrtek 7. března a v pátek 8. března 2019 v Brně navštívit. V těchto dnech budete mít příležitost vyzkoušet si práci s elektronovým mikroskopem či nahlédnout do unikátních laboratoří, které jsou veřejnosti uzavřené.

Všechny aktivity jsme pro Vás a Vaše studenty připravili zdarma, lze je různě kombinovat a připravit si tak zajímavý celodenní program zaměřený na obor elektronové mikroskopie. Neváhejte a rezervujte! Kontaktní osoby na jednotlivé instituce, kde se můžete přihlásit, naleznete v přiloženém programu.

V případě dotazů se obracejte na koordinátorky projektu – Lucii Mezníkovou (Magistrát města Brna, tel: 542 17 22 73, e-mail: meznikova.lucie@brno.cz) nebo Emu Zezulovou (e-mail: ema.zezulova@gmail.com).

Věříme, že Vás tato nabídka zaujme a spolu se svými žáky či studenty ji využijete.

Těšíme se s Vámi na viděnou!

Za organizační tým Dnů elektronové mikroskopie 2019
Lucie Mezníková
Ema Zezulová


Autor: Lucie Mezníková
Vložil/a: Jana Cenková