Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Réunion + Zlín = projekt partnerství Richness of Diversity

Ptáte se, co mají společného funkcionalistické město v srdci Evropy a francouzský zámořský department ležící v Indickém oceánu?


Zdánlivě nic, ve skutečnosti však mnoho! Oba se nachází v Evropské unii a oba budou v následujících letech (od 1. 11. 2019 - 31. 10. 2021) místem konání evropského projektu  ERASMUS+ KA2 partnerství škol. 

Projekt s názvem Richesses de la diversité/Richness of Diversity navazuje na několikaletou spolupráci partnerství škol Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť (ČR) a Collège Emilien Adam de Villiers, Saint-Pierre, Réunion (FR).

Plánované projektové aktivity mají za cíl ukázat zapojeným účastníkům možnosti, jak správným směrem přímo ovlivňovat životní prostředí. Dospívající jsou často přesvědčeni, že „hard skills" stačí a budou stačit pro jejich životy, chceme změnit jejich způsob uvažování způsobem pro teenagery nepřiměřenějším: vzbudit zájem a zapojit je!

Součástí získaného grantu jsou i výměnné pobyty žáků na partnerských školách financované ze zdrojů EU. Prostřednictvím objevování a poznávání genia loci a jedinečností míst (pro obě zapojené země z tak různorodých socio-kulturních prostředí) včetně diverzity přírodních druhů participujících zemí a měst se můžeme/chceme také naučit mnohé o sobě samých.

Ve spolupráci s réunionskou partnerskou školou zveřejníme ve webovém prostředí Twinspace Vlogy, interaktivní prezentace a další konkrétní výstupy připravené v dvouletém harmonogramu projektových aktivit prostřednictvím trilingvní anglicko-francouzsko-české digitální komunikace (videokonference, aplikace WhatsApp…). Účastníci zaznamenají jednotlivé fáze přípravy a realizace zpracovávaných témat či průběh mobilit do svého bilingválního projektového deníku (na výstavu těchto deníků Vás již nyní srdečně zveme!:-).


Mgr. Iva Volaříková, koordinátorka projektu ERASMUS+ KA2, Gymnázium Zlín – Lesní čtvrť

 

IMG_20181102_094258.jpg IMG_20181105_082424.jpgIMG_20181111_092100.jpgIMG_20181111_090840.jpgIMG_20181103_091543.jpgEU flag-Erasmus+_vect_POS.jpg


Autor: Iva Volaříková
Vložil/a: Martina Němcová