Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Zákonitosti tržní ekonomiky a obchodu pro žáky ZŠ a studenty SŠ

Mezinárodní nezisková vzdělávací organizace Junior Achievement nabízí možnost zařazení ekonomicky zaměřených vzdělávácích předmětů do ŠVP.

Junior Achievement, o.p.s.

Posláním mezinárodní neziskové organizace Junior Achievement je především snaha o propojení světa škol se světem praxe a firem. Zároveň se Junior Achievement snaží naučit žáky a studenty zákonitostem tržní ekonomiky a obchodu a podněcovat v nich podnikatelského ducha. V České republice působí organizace Junior Achievement, o.p.s. již 17 let a za tu dobu přispěla ke vzdělání více něž 200 000 mladých lidí. Ekonomické výukové předměty a kurzy určené pro základní školy, střední školy a vyšší odborné školy  jsou akreditované MŠMT a jsou velmi vhodné i v rámci zavádění ŠVP.

Pro všechny předměty je typické, že cílem je zprostředkovat studentům možnost praktického procvičování dovedností, které jsou v běžném životě nezbytné. Jednotlivé předměty Junior Achievement je možné libovolně kombinovat mezi sebou, eventuálně s již stávajícími předměty na škole. Další možností je uplatnit předměty Junior Achievement v rámci povinně volitelného předmětu. Jednotlivé předměty jsou časově variabilní a lze je vyučovat během 12 týdnů až jednoho pololetí, či obohatit jimi výuku po celý školní rok. Dalším zajímavým obohacením výuky je fakt, že mnohé komerční firmy mají velký zájem o spolupráci se školami vyučujícími předměty Junior Achievement a jejich zaměstnanci se aktivně zapojují do jejich výuky přímo ve třídách.

Podrobný popis všech předmětů organizovaných Junior Achievement, stejně jako seznam již zapojených škol z celé ČR, naleznete na webových stránkách www.jacr.cz.

Zájemci, kteří by rádi zahrnuli do výuky předměty Junior Achievement ve školním roce 2009/10 jsou srdečně zváni na akreditované školení nových učitelů, které již tradičně proběhne na konci srpna v Ostravě a v Praze.

Více informací Vám ochotně poskytne regionální manažerka Junior Achievement, o.p.s. paní Jitka Bulantová, která je Vám k dispozici ve zlínské kanceláři JA na adrese: Baťova vila, Gahurova 292, 760 01 Zlín, na telefonu: +420 577 219 084 nebo  607 961 882 a na e-mailu: bulantova@jacr.cz

 
Autor:  
Vložil/a: Ondřej Šolar